Piotrków Tryb.: boiska przy „jedenastce” prawie gotowe

Piotrków Tryb.: boiska przy „jedenastce” prawie gotowe Fot. UM Piotrków Tryb.

Kolejna placówka oświatowa wzbogaci się o atrakcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny. Dobiegają końca prace przy budowie boisk i placu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 11 w Piotrkowie Trybunalskim.

W skład nowego kompleksu wchodzą dwa boiska ogrodzone piłkochwytami, skocznia do skoku w dal oraz plac rekreacyjno-sportowy.

Prace rozpoczęły się od wykonania drenażu wokół szkoły oraz budowy kanalizacji deszczowej w ul. Szmidta. Następnie ekipa budowlana przeniosła się na dziedziniec placówki. W tym miejscu zerwano dotychczasową nawierzchnię i wykonano nowe boiska oraz plac sportowo-rekreacyjny.

Pierwsze z boisk będzie miało nawierzchnię trawiastą i posłuży do gry w piłkę nożną.

- Trawa jest już posiana i spokojnie rośnie. W najbliższej przyszłości pojawią się tutaj jeszcze bramki – relacjonują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów dodając, że gotowe jest już boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę.

Nawierzchnia została wykonana z poliuretanu, czyli gumowej nawierzchni chroniącej przed skutkami ewentualnych upadków.

Obok boisk wykonano także skocznię do skoku w dal.

Na wyremontowanym terenie pomiędzy budynkiem szkoły a powstałymi boiskami urządzony został plac rekreacyjno-sportowy. W jego skład weszły: strefa edukacyjna w postaci gier matematyczno-logicznych oraz miasteczko ruchu drogowego. Przy nowym kompleksie ustawiono już także ławki oraz kosze na śmieci.

- To kolejna inwestycja, która poprawi bazę sportowo-rekreacyjną naszych placówek oświatowych – podkreśla wiceprezydent Andrzej Kacperek, który w ubiegłym tygodniu oglądał efekty wykonanych już prac.

- Dzięki nowym boiskom i skoczni dużo atrakcyjniejsze staną się lekcje wychowania fizycznego. W ciekawy sposób zagospodarowany został także plac przed szkołą, który również będzie można wykorzystać do zajęć edukacyjnych – dodaje wiceprezydent Kacperek.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków szkoła nr 11 boiska inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE