Piotrków Tryb.: Bliźniacy okradli domki letniskowe

Piotrków Tryb.: Bliźniacy okradli domki letniskowe Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do domków letniskowych na terenie ogródków działkowych w Piotrkowie Trybunalskim. Łupem dwóch braci padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny oraz przedmioty codziennego użytku. Każdy z nich usłyszał po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca policjantów z wydziału kryminalnego piotrkowskiej komendy doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy pod koniec lipca tego roku włamali się do dwóch domków letniskowych. Z pomieszczeń skradli nożyce elektryczne, obuwie, butlę gazową, nie pogardzili też sprzętem gospodarstwa domowego. Z jednego z domków zginęła też aluminiowa drabina, siekiera i głośnik. Policjanci dokładnie ustalili przebieg wydarzeń.

-Wszystko zaczęło się od spotkania towarzyskiego, w którym uczestniczyli dwaj 20-letni bracia. Spotkanie zakrapiane alkoholem rozpoczęło się 25 lipca 2021 roku wczesnym wieczorem w jednym z domków na terenie miejskich ogródków działkowych. Nad ranem, kiedy inni uczestnicy poszli do domów bracia weszli na teren sąsiedniej działki a następnie pokonując zabezpieczający haczyk jeden z nich wtargnął do środka przez okno. Drugi został na czatach. Zabrali z jego wnętrza przedmioty, które były w ich zainteresowaniu i przemieścili się na kolejną działkę. Sposób działania amatorów cudzego mienia w tym przypadku był podobny. Wybijając szybę jeden z braci dostał się do wnętrza pomieszczeń i zabrał z niego przedmioty, które wpadły mu w oko – mówi Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

12 sierpnia 20-latkowie zostali zatrzymani przez policjantów w miejscu zamieszkania. Przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione wspólnie przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Więcej o:
KMP w Piotrkowie Trybunalskim KMP Piotrków Trybunalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE