Piotrków Tryb.: artystyczna klasa w „dziesiątce”

Piotrków Tryb.: artystyczna klasa w „dziesiątce” Fot. UM Piotrków Tryb.

Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim podpisali porozumienie o współpracy. Dzięki niemu w „dziesiątce” powstanie klasa artystyczna. Pierwsze zajęcia odbędą się w połowie miesiąca.

Zgodnie z podpisanym dokumentem, zajęcia rozpoczną się już w tym miesiącu i będą odbywały się w budynku MOK.

– Każdego dnia po zakończonych lekcjach w szkole, dzieci będą przez pracowników szkoły przyprowadzane do Miejskiego Ośrodka Kultury na trzy godziny. Potem, w zależności od tego czy dziecko ma spędzać czas na świetlicy czy nie, będzie odprowadzone do szkoły lub odbierane przez rodziców – wyjaśnia Michał Czarczyk, dyrektor SP10.

Dzieci w zajęciach będą uczestniczyły od poniedziałku do piątku. W trakcie warsztatów przewidziano zajęcia: wokalno-taneczne, taneczne, teatralne oraz plastyczne.

- Z deklaracji rodziców wiemy, że w zajęciach udział weźmie ponad 35 pierwszoklasistów – dodaje dyrektor Czarczyk, zaznaczając, że ten rok to dopiero początek programu.

– Jeśli taki model się przyjmie to będziemy go nie tylko kontynuować, ale także rozwijać – podkreśla dyrektor.

W samych superlatywach o pomyśle i podpisanym porozumieniu mówi Elżbieta Łągwa-Szelągowska, dyrektor MOK. Jak podkreśla taka systematyczna praca daje dużo większe szanse na sukces.

- Dzięki organizacji zajęć w naszym budynku dzieci będą miały dostęp do specjalnie wyposażonych sal do zajęć artystycznych, a to daje jeszcze większe możliwości rozwijania talentów – zauważa Elżbieta Łągwa-Szelągowska.

Jak zaznacza dyrektor Łągwa-Szelągowska, dodatkowo raz na dwa miesiące - podczas specjalnych pokazów - dzieci będą prezentować nabyte umiejętności.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski szkołą nr 10 miejski ośrodek kultury klasa artystyczna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE