Piotr Płoskoński wicemistrzem Polski w biegu górskim

Piotr Płoskoński wicemistrzem Polski w biegu górskim Fot. arch. prywatne Piotra Płoskońskiego

Piotr Płoskoński, mieszkaniec gminy Radomsko zdobył tytuł wicemistrza Polski podczas Mistrzostw Polski Masters w Biegu Górskim w Stylu Anglosaskim.

Zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko zauważa, że jechał na Mistrzostw Polski Masters w Biegu Górskim w Stylu Anglosaskim w najlepszym wypadku po brąz. Stało się inaczej…

- Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Polski, to jestem fajter i często z niczego potrafię pobiec coś więcej. Tak było i tym razem. Zawodnicy w kategoriach od 35 do 59 lat biegli 10 km natomiast od 60 lat w górę 5 km czyli jedną pętlę – informuje Piotr Płoskoński.

- Ja byłem najstarszy w najstarszej kategorii na 10 km, bo jak wiecie w przyszłym roku zmieniam kategorię. Żeby nie to, że pojechałem tam jeszcze z nie do końca wyleczoną grypą, to powalczyłbym o złoto, bo zwycięzca wyprzedził mnie pod koniec pierwszej pętli. Co ciekawe, mój międzyczas na piątym kilometrze dawał mi pewne podium w kat M/60, w której będę w przyszłym roku - dodaje.

Warte podkreślenia jest to, iż wywalczone srebro jest jego trzecim tytułem wicemistrzowskim w Polsce w tym roku.

- Mógłbym powiedzieć: chłopaki lubią srebro. Na tytuł Mistrza Polski trzeba sobie zasłużyć. Może za rok? Mój wynik to 53:29, a na 5 tym kilometrze 25:15, więc drugą pętlę pobiegłem trochę wolniej, ale to skutki choroby – zauważa zawodnik KBKS Radomsko.

Na uwagę zasługuje również to, że medal Piotra Płoskońskiego w Mistrzostwach Polski Masters w Biegu Górskim jest 50., jubileuszowym medalem Mistrzostw Polski zdobytym dla KBKS Radomsko, a w sumie to 137 krążek pana Piotra.

Więcej o:
piotr płoskoński mistrzostwa polski masters bieg górski wicemistrz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE