Piotr Lisowski: Na pewno ludzie to rozliczą

Piotr Lisowski: Na pewno ludzie to rozliczą

Po zawiązaniu nowej miejsko-powiatowej koalicji w Radomsku doszło do szeregu zmian. W radomszczańskim starostwie Małgorzata Lewandowska (PiS) została nowym wicestarostą, Edyta Sapis (PiS) nową wiceprzewodniczącą Rady Powiatu. Powołano również piątego – nieetatowego członka Zarządu Powiatu. Został nim Michał Koski (PiS) który mimo, że jest osobą publiczną skrzętnie ukrywa swoje wykształcenie i formę otrzymania stanowiska w miejskiej spółce TBS.

Dokonano również zmian przewodniczących stałych komisji. Zmiany nastąpiły również w magistracie. Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej został Tadeusz Kubak z PiS.

Zmienili się również niektórzy przewodniczący komisji Rady Miejskiej. Zmiany zaszły także w miejskiej spółce MPK. Nowym jej prezesem został Sławomir Przybyłowicz, niegdyś rzecznik prasowy byłej prezydent Anny Milczanowskiej. Czy to koniec zmian? Wszystko wskazuje, że nie! W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że są plany powołania trzeciego wiceprezydenta miasta. 

Miejscy urzędnicy zaprzeczają takim doniesieniom.

- Z informacji, które otrzymałem od prezydenta wynika, że takich planów absolutnie nie ma – mówi Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Z kolei Piotr Lisowski, radny  Platformy Obywatelskiej Rady Miejskiej w Radomsku w programie „Staszczyk niezależnie”, nie kryje swojego zdziwienia, gdy dowiedział się, że w magistracie jest planowane powołanie trzeciego wiceprezydenta miasta.

- Uśmiecham się, bo bardzo jestem tym zdziwiony. Taka osoba jest  niepotrzebna. Zbędne stanowisko. To nie my to wymyśliliśmy. Ludzie to rozliczą na pewno - komentuje Piotr Lisowski.

Z nowych informacji, które dotarły do naszej redakcji wynika, że nowa osoba przy prezydencie Radomska, nie będzie koniecznie w randze wiceprezydenta, ale najprawdopodobniej doradcy. Takie scenariusze już były przerabiane w radomszczańskim magistracie.

15  września 2011 roku Wioletta Pal, będąca doradcą prezydent Anny Milczanowskiej, została powołana na stanowisko drugiego zastępcy. Czyli nic się nie zmieniło? Stanowiska dla swoich zawsze się znajdą?

Cała rozmowa z Piotrem Lisowskim, na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 19 lipca o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk piotr lisowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE