Piłkarze Mechanika strajkują. Oświadczenie zawodników

Piłkarze grającego w IV lidze Mechanika Radomsko wstrzymali treningi i rozpoczęli strajk. Przyczyną takiej decyzji są zaległości finansowe klubu względem zawodników.

Piłkarze grającego w IV lidze Mechanika Radomsko wstrzymali treningi i rozpoczęli strajk. Przyczyną takiej decyzji są zaległości finansowe klubu względem zawodników.

 

Jak się dowiedzieliśmy, decyzję o zawieszeniu treningów podjął cały zespół Mechanika. Oświadczenie w tej sprawie piłkarze wydali we wtorek 26 lutego.


Radomsko, 26 lutego 2013

Szanowni Państwo,

Rok 2012 obfitował w sukcesy naszego zespołu. W czerwcu udało nam się wywalczyć awans do IV ligi. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że w piotrkowskiej klasie okręgowej byliśmy jedną z najbiedniejszych drużyn.

Sukces to tym większy, gdyż został osiągnięty „własnymi siłami”. Awans został wywalczony przez drużynę składającą się wyłącznie z piłkarzy z terenu powiatu radomszczańskiego. Już wówczas nie brakowało „życzliwych”, którzy skazywali Nas na pewny spadek. Wielu z nas po awansie otrzymało propozycję gry w innych zespołach. Wspólnie postanowiliśmy jednak zostać i walczyć na ligowych boiskach dla Radomska.

Tym bardziej, że zewsząd płynęły deklaracje pomocy dla klubu. Swoją postawą w rundzie jesiennej udowodniliśmy, że w IV lidze możemy powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie. Sytuacja po rundzie jesiennej sprawia, że za miesiąc możemy „podjąć rękawicę” i powalczyć o drugi z rzędu awans. Tym razem do trzeciej ligi. Powstaje tylko pytanie czy jest sens? Czy III liga jest temu miastu potrzebna? Czy wszystkim tak bardzo na niej zależy jak nam? Niestety ostatnie miesiące nie napawają optymizmem.

W związku z kilkumiesięcznymi zaległościami w wypłaceniu premii meczowych oraz brakiem zapewnień finansowych na najbliższą rundę w postaci ustalenia premii meczowych, za „potencjalny” awans, stypendiów oraz braku jakiejkolwiek informacji o sytuacji w klubie z dniem 25 lutego zaprzestaliśmy uczestnictwa w treningach oraz spotkaniach sparingowych. Jednocześnie informujemy, że w przypadku dalszego braku zainteresowania ze strony władz klubu zawodnicy, niosą się z chęcią opuszczenia zespołu. Jest nam niezmiernie przykro, że takie kroki musieliśmy podjąć.

My gramy za niewielkie pieniądze. Niestety, mimo że są to niewielkie kwoty to i tak ich nie otrzymujemy. Dlatego wczoraj podjęliśmy bardzo trudno dla Nas decyzję o zawieszeniu treningów. Mamy jednocześnie nadzieję, że szybko do nich powrócimy. U progu zbliżającej się rundy wiosennej wspólnie musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy walczymy o III ligę. To tylko sport. Jak niejednokrotnie pokazało życie wiele się może zdarzyć. Jednak deklarujemy, że zrobimy wszystko aby w czerwcu Radomsko mogło się cieszyć z III ligi. Chcemy jedynie realnej pomocy. Wspólne powalczy o III ligę dla naszego miasta. Liczymy, że w najbliższych dniach spotkamy się z Zarządem klubu i dojdziemy do porozumienia.

Z poważaniem
Piłkarze I zespołu UKS Mechanik Radomsko

Więcej o:
mechanik radomsko sport piłka nożna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE