Piłkarskie nadzieje w województwie łódzkim

Piłkarskie nadzieje w województwie łódzkim

Łódzki region od zawsze kojarzony jest w świecie sportu przede wszystkim z piłką nożną. W poprzednim sezonie kibice futbolu z województwa mieli mieszane uczucia. Czy teraz będzie podobnie?

ŁKS i Widzew. Widzew i ŁKS. Te nazwy klubów odmieniane w regionie są najczęściej, bo to one stanowią największą cząstkę polskiej elity piłki nożnej. Po latach problemów oba kluby mierzą coraz wyżej i pomału się odradzają. Ten sezon ma być kolejnym krokiem w kierunku budowania silnych marek, przede wszystkim pod względem sportowym.

Główni kandydaci nie zawiedli

Kibice często powołują się na bukmacherskie kursy i analizy, by wskazać faworytów w danym meczu czy rozgrywkach. Przed poprzednim sezonem m.in. lider branży, czyli STS sugerował, że ŁKS będzie jednym z kandydatów do spadku z Ekstraklasy, a Widzew Łódź jednym z faworytów do awansu z II do I ligi. Bukmacher miał rację, choć oba te typy były przez pewien czas zagrożone. ŁKS jako beniaminek Ekstraklasy na początku sezonu prezentował bardzo ciekawy i ofensywny futbol. Mecze z udziałem łódzkiej drużyny były ciekawe i „miłe” dla oka. Problem w tym, że futbol bywa brutalny i nie liczy się styl, tylko wyniki. A te ŁKS miewał raczej mizerne. Ile było spotkań, w których ŁKS grał nieźle, ale przegrywał, to aż trudno zliczyć. Po przymusowej przerwie ligowej szanse ŁKS na utrzymanie były już niewielkie i niespodzianki nie było.

Awans nie zadowolił kibiców

Widzew od kilku lat zawsze jest faworytem ligi, w której występuje. Fani tego klubu są wymagający, ale też fanatyczni. To właśnie ten klub sprzedaje najwięcej karnetów sezonowych na swój nowy stadion. Wsparcie drużyna miała, ale gdy niebezpiecznie zaczęła gubić punkty i awans na zaplecze Ekstraklasy stawał pod znakiem zapytania, ich cierpliwość się kończyła. Mimo ostatecznego sukcesu fani byli niezadowoleni ze stylu i gry. Dawali to odczuć zawodnikom. W Łodzi wszyscy pamiętają, gdy Widzew walczył w latach 90. z Legią Warszawa o mistrzostwo Polski. Na razie do tego długa droga. W tym sezonie Widzew ma przede wszystkim zbudować silną drużynę, która będzie w stanie skutecznie zaatakować Ekstraklasę.

Szybki powrót do Ekstraklasy?

Taki cel już teraz przyświeca ŁKS. Każdy bukmacher widzi w tym zespole jednego z głównych faworytów do awansu w sezonie 2020/21. Łódzki Klub Sportowy ma wszystko, co potrzebne: stabilne finanse, mocną kadrę i modernizowany stadion. Władze klubu już w poprzednim sezonie opracowały plan i strategię na wypadek szybkiego spadku z Ekstraklasy. Tak się stało i w ŁKS nikt nie spanikował. Cierpliwość popłaca, o czym świadczy świetny start sezonu pierwszej ligi. ŁKS wygrał pierwsze cztery mecze i szybko zasiadł w fotelu lidera. W dodatku na ich konto trafiło pierwsze zwycięstwo w derbach Łodzi, a to spotkanie kibiców w regionie elektryzuje najbardziej.

Na co stać RKS Radomsko?

Na początku XXI wieku w wielkim cieniu dwóch łódzkich drużyn wcale nie był RKS Radomsko. Klub ten pojawił się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wraz z upływem lat nastąpił bolesny upadek. Teraz trwa okres odbudowy. Jest on mozolny i nie wiadomo, jak wysoko uda się dojść. Na razie drużyna z Radomska od dwóch sezonów gra w grupie pierwszej III ligi. W tym sezonie celem RKS jest środkowe miejsce w tabeli. Na awans szans nie ma prawie wcale, bo w grupie występują aż 22 drużyny, a awans do II ligi wywalczy tylko najlepszy zespół z tego szerokiego grona. Niemniej fanom w regionie nie pozostaje nic innego, jak liczyć na jeszcze lepsze piłkarskie czasy.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE