Piłkarski turniej dla niepodległej

Ósme urodziny RAP Radomsko zostały połączone z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został zorganizowany turniej piłkarski ph. „100 lat Wolna Polska, 8 lat RAP Radomsko”.

Na turniej, który zostanie rozegrany 19 maja na stadionie przy ul. Brzeźnickej 26 przyjechały drużyny Legii Soccer School Warszawa, Sandecji Nowy Sącz, ŁKS-u Łódź, APN Piotrków Trybunalski, Ruchu Chorzów, Orlika Blachownia, UKS Gmina Rozprza, Śląska Wrocław, Rakowa Częstochowa, Lechii Tomaszów, Polonii Bydgoszcz, Skry Częstochowa oraz dwa zagraniczne kluby – Banika Ostrawa z Czech i AFA Olaine z Łotwy (partnerskie miasto Radomska). W turnieju zagrają również dwa zespoły gospodarzy z RAP Radomsko. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy.

Natomiast w piątek 18 maja, uroczyście zainaugurowano turniej. Rozpoczęło się na stadionie przy Brzeźnickiej gdzie spotkały się drużyny biorące w nim udział. Później w uroczystym korowodzie mali zawodnicy, trenerzy, rodzice przeszli na plac 3 Maja gdzie dokonano otwarcia turnieju. Odegrano hymny państwowe. Złożono także kwiaty pod Pomnikiem Grobem Nieznanego Żołnierza.

- Przyjechali do nas utalentowani młodzi piłkarze, którzy pokażą swoje niesamowite umiejętności na boisku na naszym turnieju. Dziękuje wszystkim za przyjazd. Dziękuje, że będziecie się bawić z nami w piłkę nożną - mówił otwierając turniej Krzysztof Kowalski z RAP Radomsko.

Program turnieju 19 maja (sobota):

9.30 - Przyjazd drużyn na stadion przy ul. Brzeźnickiej
10.00 - Odprawa trenerów
10.30 – 17.00 - Turniej piłki nożnej
17.00 - Uroczyste zakończenie turnieju/wręczenie nagród
17.30 - Wyjazd drużyn ze stadionu

Więcej o:
rap radomsko turniej rap akademia piłkarska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE