Piknik Sportowo-Rodzinny w Gidlach

Uczniowski Klub Sportowy WATRA z Gidel zorganizował Piknik Sportowo-Rodzinny. Odbył się on 14 sierpnia na boisku sportowym w Gidlach.W ramach pikniku zorganizowano turniej piłki nożnej dziewcząt... ››

Uczniowski Klub Sportowy WATRA z Gidel zorganizował Piknik Sportowo-Rodzinny. Odbył się on 14 sierpnia na boisku sportowym w Gidlach.


W ramach pikniku zorganizowano turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców, w którym udział wzięło 17 drużyn (6 dziewcząt i 11 chłopców) z gmin Kłomnice, Gidle i Żytno.


Drużyny dziewcząt rywalizowały w 2 kategoriach. W kategorii Open zwyciężyły Koniczynki Gidle, w kategorii 1998 i młodsze triumfowały dziewczęta z PSP Gidle. Wśród chłopców w kategorii Open najlepsi okazali się zawodnicy LKS VIS Gidle, w kategorii 1997/1998 zwyciężyli chłopcy z KS VICTORIA Żytno, w kategorii 1999 i młodsi wygrali piłkarze z PSP Pławno.


Na zakończenie turnieju rozegrano także mecz dziewczęta kontra rodzice, które zwyciężyły dziewczęta 3:2.


- Dla dzieci i rodziców przygotowano także boiska do siatki i ringo, rowerowy tor przeszkód, zajęcia plastyczne, zamek dmuchany, trampoliny, biegi. W trakcie Pikniku wystąpiła Orkiestra Dęta z Gidlel oraz dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Gidel, a szczególnie zabawy w pianie gaśniczej. – mówi Janusz Pachulski, Prezes UKS Watra.

Piknik Sportowo-Rodzinny był także okazją do odznaczeń. Złotą Honorową Odznakę LZS z rąk Prezesa ZP LZS Janusza Kamińskiego odebrał Janusz Pachulski.


Warto dodać, że piknik został zgłoszony do konkursu Ministra Sportu i Turystyki „ na najciekawszą inicjatywę z zakresu upowszechniania sportu dla dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim”.

Współorganizatorami pikniku byli: Współorganizatorami byli: Gmina Gidle, Zarząd Powiatowy LZS Radomsko, GOK Gidle, LKS VIS Gidle, OSP Gidle, Orkiestra Dęta Gidle.

Więcej o:
uks warta gidle piłka nożna piknik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE