Piknik rodzinny województwa łódzkiego w Wielgomłynach

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W piątek, 6 sierpnia w Wielgomłynach, na boisku przy Szkole Podstawowej zorganizowano Piknik Rodzinny Województwa Łódzkiego. Mimo deszczowej pogody mieszkańcy dopisali. W czasie pikniku można było wziąć udział w Spisie Powszechnym, zaszczepić się a przede wszystkim dowiedzieć wiele na temat Funduszy Europejskich.

Na Pikniku obecni byli na nim przestaw ciele samorządów z powiatu radomszczańskiego oraz wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba.

- Spotykamy się tutaj w formie festynu po to by promować korzystanie z Funduszy Europejskich, środki europejskie zmieniły nasze lokalne środowiska... nasze gminy, powiaty, nasze województwo a również nas. Po to by z nich efektywnie korzystać musimy wiedziec jak - mówił wicemarszałek województwa Zbigniew Ziemba.

Podczas Festynu przedstawiciele instytucji podległych samorządowi województwa przybliżali mieszkańcom oraz samorządowcom aktualne i planowane konkursy unijne, realizowane programy wsparcia, możliwość pozyskania grantów.

Dla uczestników zabawy przygotowano moc atrakcji, m.in. zabawę z DJ-em, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, grill, watę cukrowa czy Strefę Zabaw dla najmłodszych. O poczęstunek zadbały panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Piknik stał się także okazją do wręczenia grantów sołeckich. Był także dostępny punkt szczepień przeciw Covid-19 a także miejsce, w którym można było wziąć udział w Spisie Powszechnym.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Piknik Wielgomłyny Gmina Wielgomłyny piknik wojewódzki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE