Piknik rodzinny w Malutkie Resort

Gośćmi specjalnymi pikniku rodzinnego w Malutkie Resort byli Robert Zakrzewski, Urszula Rorat oraz Wicemarszałek Sejmu RP Cezary Grabarczyk.

W ostatnim dniu maja, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną w Radomsku wspólnie z Malutkie Resort zorganizowały piknik dla dzieci niepełnosprawnych.
fot. radomszczanski.pl
Główną atrakcją imprezy były bezpłatne zajęcia z hipoterapii i konsultacje ze specjalistami połączone z piknikiem rodzinnym.

Gośćmi pikniku byli Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski oraz Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Urszula Rorat. Miłą niespodzianką byłą również wizyta Wicemarszałka Sejmu RP Cezarego Grabarczyka.

Impreza skierowana była do podopiecznych Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Radomsku objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz do dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców z miasta Radomska i okolicznych powiatów. Jej założeniem było stworzenie możliwości uczestnictwa dzieci w zabawach dydaktycznych organizowanych w plenerze przy wykorzystaniu skutecznej metody terapeutycznej, jaką jest hipoterapia.

Zajęcia hipoterapeutyczne były główną atrakcja pikniku i cieszyły się olbrzymim powadzeniem. Na uczestników imprezy czekały również konsultacje ze specjalistami, przesiewowe badanie słuchu tympanometrem, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, miniwykłady. Nie zabrakło również gier i zabaw, malowania twarzy, pokazu strażackiego, zwiedzanie mini zoo z przewodnikiem i wiele innych atrakcji. Wielkimi brawami nagrodzono również występ dzieci z przedszkola specjalnego w Radomsku.

Więcej o:
dzień dziecka malutkie resort piknik rodzinny poradnia psychologiczno - pedagogiczna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE