Piknik rodzinny „Pomaluj nasz świat” w „Dojo - Stara Wieś”

Piknik na łonie na natury to doskonały pomysł na spędzenie weekendu. Taką atrakcję dla całych rodzin zorganizowano w sobotę, 15 czerwca w Centrum Japońskich Sportów i Sztuki Walki „DOJO – Stara Wieś” w gminie Przedbórz. Wśród atrakcji dla mieszkańców przygotowano m.in. spływ kajakowy rzeką Pilicą, zwiedzanie japońskiego ośrodka, ognisko oraz wzlot balonem na uwięzi.

Organizatorem pikniku „Pomaluj nasz świat” było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji, gier i zabaw. Również dorośli mogli spróbować swoich sił i przejść wzdłuż linii w alkogooglach, które imitują stan po spożyciu alkoholu. Był również test z wiedzy o uzależnieniach. Nagrody ufundowała m.in. burmistrz Przedborza, Renata Koska.

Zwycięzcy konkursu:

1. Ex aequo: Julia Bartnik, Magdalena Nems, Kacper Bołys;
2. Oskar Idziak;
3. Oskar Zygała.

Jednak zdecydowanie najbardziej dzieci cieszyły się z kurtyny wodnej, jaką dla nich przygotowali strażacy z OSP Przedbórz. Mieszkańcy mogli również skosztować regionalnej potrawy – kugla. Piknik odwiedzili też motocykliści z Green Snakes Radomsko.

Chętni mogli również zwiedzić wraz z przewodnikiem Centrum Japońskich Sportów i Sztuki Walki „DOJO – Stara Wieś”. Ośrodek zaprojektowany jest zgodnie z kanonem japońskiej architektury, składa się na niego 16 domków, dojo, czyli budynek treningowy, jest też pawilon herbaty i wielofunkcyjne boisko sportowe. W budynku odnowy biologicznej mieści się sauna z natryskami, sala z leżankami oraz grill.  Kompleks położony jest w malowniczej scenerii Przedborskiego Parku Krajobrazowego.

Krajobraz można było podziwiać nie tylko z lądu, ale również z nieba, bowiem przygotowano wzlot balonem na uwięzi. A na zakończenie pikniku było ognisko.

Więcej o:
piknik rodzinny przedbórz dojo stara wieś centrum japońskich sportów i sztuki walki pcpr radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE