Piknik hipoterapeutyczny po raz trzeci

21 września w Malutkie Resort odbędzie się trzecia edycja Pikniku Hipoterapeutycznego. Główną atrakcją przedsięwzięcia będą bezpłatne zajęcia z hipoterapii i konsultacje ze specjalistami połączone z piknikiem.

21 września w Malutkie Resort odbędzie się trzecia edycja Pikniku Hipoterapeutycznego. Główną atrakcją przedsięwzięcia  będą bezpłatne zajęcia z hipoterapii i konsultacje ze specjalistami połączone z piknikiem rodzinnym.

Impreza skierowana jest do podopiecznych Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Radomsku objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz do dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców z miasta Radomska i okolicznych powiatów.

 

Uczestnicy pikniku będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą, psychologiem,  rehabilitantem, oligofrenopedagogiem, tyflopedagogiem, surdologopedą, neurologopedą, logopedą –specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju, pedagogiem specjalnym, pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz prawnikiem.

 

Ponadto przewidziane są również:

  • przesiewowe badanie słuchu tympanometrem. Pomiary trwają zaledwie 2 sekundy, urządzenie doskonale nadaje się do badania dzieci oraz nadwrażliwych pacjentów. Badanie jest obiektywne i nie wymaga aktywnego udziału pacjenta
  • przesiewowe badanie stomatologiczne
  • szkolenie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych z udzielania pierwszej pomocy
  • miniwykład pedagoga Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim
  • minibufet

 

Dla najmłodszych uczestników pikniku przewidziano gry i zabawy, malowanie twarzy, pokaz strażacki, trampolinę czy zwiedzanie mini zoo z przewodnikiem.

 

Program imprezy:

10.00 – 16.00 Bezpłatne zajęcia z hipoterapii

10.00 – 14.00 Bezpłatne konsultacje z:

- Psychologiem

- Pedagogiem

- Terapeutą Poradni Psychologiczni Pedagogicznej w Radomsku

14.00 – Pokaz Strażacki

Więcej o:
piknik hipoterapeutyczny malutkie resort
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE