Pijany weekend na drogach powiatu radomszczańskiego

Pijany weekend na drogach powiatu radomszczańskiego Fot. pixabay.com

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku sprawdzali stan trzeźwości kierowców. Niestety ujawnili kilka osób, które prowadziły pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

W sobotę, 8 lipca ok. godz. 8.45 na ul. Częstochowskiej w Kletni policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki audi. Za kierownicą pojazdu siedział 30-letni mieszkaniec gminy Gomunice. Mężczyzna ten kierował pojazdem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Do kolejnego zatrzymania doszło na ul. Reymonta w Kobielach Wielkich.

- Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki bmw. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec gminy Kodrąb. W policyjny alkomat wydmuchał ponad 1 promil – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kolejne zatrzymanie pijanego kierowcy miało miejsce tego samego dnia ok. godz. 17.20 na ul. Krasickiego w Radomsku.

- Policjanci zatrzymali pojazd marki peugeot, za którego kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec gminy Wierzbica. Mężczyzna miał w organizmie 1 promil alkoholu. Został również ukarany mandatem za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 23 km/h – relacjonuje Dariusz Kaczmarek.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło również w niedzielę, 9 lipca 2023 r.

- Ok. godz. 8.30 na ul. Narutowicza w Radomsku policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki volvo. Za jego kierownicą siedział 48-letni radomszczanin. W policyjny alkomat wydmuchał 1 promil alkoholu – wyjaśnia Dariusz Kaczmarek.

Wszyscy ci kierowcy stracili prawo jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Czytaj też:

52-latek wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Podróż zakończył w rowie

Pijany rowerzysta zajechał kierowcy drogę. Samochód wjechał do rowu

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański pijany kierowca zatrzymanie policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE