Radomsko, Łódzkie 16.6o Wtorek, 16 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Pijany on, pijana ona. A pod opieką półtoramiesięczny synek

Alert 112
Redakcja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, 14 maja (wtorek), około godziny 8.30 zostali powiadomieni o pijanych rodzicach, którzy opiekują się małym dzieckiem.

Policję zawiadomili pracownicy socjalni z  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Poprosili o interwencję w sprawie pijanych rodziców, którzy pod opieką mają półtoramiesięczne dziecko.

Jak się okazało po przybyciu policjantów na miejsce i zbadaniu opiekunów-byli oni kompletnie pijani. 38-letni ojciec miał 3 promile, matka 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pojawił się niestety kolejny problem, w postaci opieki nad maleństwem. Para w Radomsku przebywa dopiero od dwóch miesięcy i nie mają nikogo na miejscu, komu można przekazać dziecko. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomsku dziecko zostało zabezpieczone w radomszczańskim szpitalu. W najbliższych dniach sąd podejmie decyzję, kto dalej będzie sprawozdawał nad nim opiekę. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KPP Radomsko.

Oboje rodzice zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty narażenia małoletniego synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O sytuacji został powiadomiony również sąd rodzinny.

komentarze