Radomsko, Łódzkie 18.6o Sobota, 17 Sierpnia 2019

Pijany Litwin na drodze. Miał 2 promile

Alert 112
Jacek Paszewski

Policjanci 25 kwietnia, zatrzymali kierującego samochodem ciężarowym, który poruszał się po DK42 mając w organizmie 2 promile alkoholu. Kierowca, obywatel Litwy, naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących funkcjonariuszy.

Dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał informację telefoniczną o podejrzeniu kierowania samochodem ciężarowym przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości.

Zgłaszający jechał za ciężarówką do momentu jej zatrzymania się na parkingu. Przebieg rejestrował na kamerce, którą miał zamontowaną w swoim pojeździe. 

Policjanci przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierującego. W trakcie badania 62-letni obywatel Litwy, nie chcąc poddać się badaniu  naruszył nietykalność cielesną jednego z interweniujących mundurowych. Został obezwładniony i zatrzymany.

Okazało się, że Litwin  miał  2 promile alkoholu w organizmie. Usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzania pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Postępowanie prowadzi KPP Radomsko.

komentarze