Pijany kierowca volvo próbował przekupić policjantów w Piotrkowie Trybunalskim

Pijany kierowca volvo próbował przekupić policjantów w Piotrkowie Trybunalskim Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

4,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący volvo, który przyjechał do sklepu po alkohol. Prawidłowa reakcja pracownicy placówki oraz przypadkowego przechodnia udaremniły mężczyźnie dalszą jazdę. 36-latek za odstąpienie od czynności służbowych oferował policjantom łapówkę.

W minioną niedzielę około godziny 18.00 piotrkowscy wywiadowcy pojawili się przed sklepem przy ulicy Wyzwolenia. Ich obecność związana była z informacją o nietrzeźwym kierowcy, który przyjechał samochodem do sklepu by kupić procentowy trunek.

- Ekspedientka wyczuła od mężczyzny charakterystyczną woń i podejrzewając, że jest pijany odmówiła sprzedaży alkoholu. Widząc na monitoringu, że niezadowolony klient ponownie wsiada nietrzeźwy za kierownicę volvo poprosiła o pomoc przechodnia, który zabrał nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kluczyki i zadzwonił na numer alarmowy 112 – komentuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci na miejscu zdarzenia zastali pracownicę sklepu, świadka, który udaremnił kierowcy dalszą jazdę, a przy volvo kucającego mężczyznę. Okazało się, że 36-latek ma blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. Piotrkowianin twierdził, że pił już dzień wcześniej ,,oblewając " zakup samochodu, a po domowej awanturze postanowił dokupić alkohol, by odreagować stres.

- Mężczyzna widząc, że znalazł się w sytuacji bez wyjścia, podczas legitymowania w policyjnym radiowozie wcisnął w kieszeń jednemu z funkcjonariuszy 150 złotych, licząc na odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych. Złożył także propozycję wręczenia funkcjonariuszom 3 tysięcy złotych, które miał w domu – dodaje Dagmara Mościńska.

Reakcja na taką ,,propozycję" mogła być tylko jedna. 36-latek został zatrzymany, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci ustalili, że mężczyzna już wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę po pijanemu. W związku z tym zagrożenie karą wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności. Zostanie również przesłuchany przez prokuratora w związku z wręczeniem i obietnicą korzyści majątkowej policjantom namawiając ich do naruszenia przepisów prawa. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
KMP w Piotrkowie Trybunalskim KMP Piotrków Trybunalski pijany Piotrków Trybunalski 4 5 promila Piotrków łapówka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE