Pijany kierowca ukarany dzięki obywatelskiej postawie

Pijany kierowca ukarany dzięki obywatelskiej postawie

W niedzielę 24 maja 2020 r. przed godz. 20.00 jadąc ul. Krakowską w Radomsku, 43-letni radomszczanin zauważył jadący pojazd volkswagen lupo, którym mógł kierować nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna cały czas jechał za volkswagenem. W tym czasie o podejrzeniu kierowania pod wpływem alkoholu zostały powiadomione telefonicznie służby.

- Na jednej z ulic kierujący volkswagenem zatrzymał się, po czym wykonał nieprawidłowy manewr cofania i uderzył w stojący za nim samochód bmw, którym kierował zgłaszający, doprowadzając do kolizji. Po tym zdarzeniu kierujący bmw uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy volkswagena, a przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że 43-letni kierujący volkswagenem znajdował się w stanie nietrzeźwości, miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień mężczyzna został ukarany dwoma mandatami karnymi po 500 złotych. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i sądowy zakaz kierowania.

Więcej o:
radomsko pijany kierowca zatrzymanie obywatelska postawa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE