Pijany kierowca spowodował wypadek na rondzie w Radomsku

Pijany kierowca spowodował wypadek na rondzie w Radomsku Fot. KPP Radomsko

1,3 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który spowodował wypadek na Rondzie Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Radomsku. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. ok. godz. 5.00.

- Z ustaleń policji wynika, że kierujący peugeotem master 38-letni mieszkaniec Radomska, jadąc ulicą Przedborską w kierunku centrum miasta, wjeżdżając na rondo stracił panowanie nad pojazdem, po czym wjechał na wysepkę. Zjeżdżając z niej uderzył w znajdującego się na rondzie, jadącego prawidłowo renaulta. Pojazd ten przepchnięty siłą uderzenia zatrzymał się na latarni – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Z pomocy medycznej skorzystał pasażer mastera a sprawca zdarzenia ze względu na obrażenia został przewieziony do szpitala.

29 – letni kierujący renaultem był trzeźwy.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali oględziny miejsca i pojazdów, przesłuchali świadków, zabezpieczyli na strzeżonym parkingu auto sprawcy i wykonali dokumentację fotograficzną.

38-latkowi za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Więcej o:
radomsko policja radomsko wypadek pijany kierowca rondo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE