Pijany kierowca chciał przekupić mężczyznę, który go zatrzymał

Pijany kierowca chciał przekupić mężczyznę, który go zatrzymał

W poniedziałek, 16 listopada 2020 roku ok. godz. 8.15 kierowca osobowego BMW, jadąc przez Kamieńsk ujął i przekazał policji pijanego kierującego oplem zafira. 49-latek miał 2.2 promila alkoholu w organizmie. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej usiłował przekupić świadka aby ten zrezygnował z powiadamiania funkcjonariuszy.

Tuż po godzinie 8.00 dyżurny radomszczańskiej komendy został powiadomiony o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym marki opel zafira. Do zatrzymania doszło na Drodze Krajowej 91 w Kamieńsku.

- Zgłaszający poruszał się samochodem BMW i jak twierdził, jadący przed nim opel nie trzymał toru jazdy. Podejrzewając, że kierowca opla może być nietrzeźwy zajechał mu drogę zmuszając do zatrzymania się. Gdy doszedł do opla poczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Uniemożliwił dalszą jazdę poprzez zabranie kluczyków ze stacyjki a następnie powiadomił policję. Kierujący oplem chcąc uniknąć odpowiedzialności proponował mężczyźnie, który go ujął 1 tysiąc złotych w zamian za to, że ten go puści nie powiadamiając policji. Gdy ten się nie zgodził usiłował oddalić się z miejsca zatrzymania lecz został przez zgłaszającego zatrzymany siłą i po chwili przekazany patrolowi policji – relacjonuje Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 49-letni kierowca opla miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że dzień wcześniej spożywał procentowy trunek i źle się czuł dzisiaj w pracy, dlatego postanowił wrócić samochodem do swojego miejsca zamieszkania w Piotrkowie Trybunalskim.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko obywatelskie zatrzymanie pijany kierowca kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE