Radomsko, Łódzkie 7.3o Sobota, 21 Września 2019

Pijany jechał na „czołówkę” z radiowozem

Alert 112
Beata Januszewska

Policjanci z Kamieńska zatrzymali 37-letniego mieszkańca Radomska, który o godz. 22.45 w miejscowości Kletnia kierującego fiatem Punto, jadąc w kierunku Kamieńska zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu jadąc wprost pod jadący radiowóz.

Policjanci jadąc drogą krajową nr 91 nagle zauważyli, że  jadący z naprzeciwka samochód zjeżdża na ich pas ruchu. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia gwałtownie zjechali na pobocze. Kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się i odjechał. Za radiowozem jechał jeszcze jeden pojazd, który również się zatrzymał na poboczu.

Policjanci zawrócili i po krótkim pościgu zajechali drogę kierowcy fiata Punto, zmuszając go do zatrzymania. Okazało się, że kierowca fiata miał 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że uniknął zderzenia z radiowozem, ale uszkodził jadącego za policjantami forda. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Dzisiaj zostaną mu postawione zarzuty kierowania samochodem będąc w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej.

komentarze