Pijany 34-latek wpadł bo przekroczył prędkość o 53 km/h

Pijany 34-latek wpadł bo przekroczył prędkość o 53 km/h Fot. pixabay.com

Patrol radomszczańskiej drogówki zatrzymał do kontroli 34-latka, który w obszarze zabudowanym, jechał aż o 53 km/h za dużo. W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie.

4 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku sprawdzali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. O godzinie 1.30 na ulicy Brzeźnickiej, policjanci zatrzymali do kontroli audi, którego kierujący przekroczył prędkość o 53 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym.

- Jak się okazało, był to dopiero początek problemów mieszkańca powiatu radomszczańskiego. Policjanci nabrali podejrzeń, że 34-latek jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem - przekazał młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z policji w Radomsku.

Dodatkowo za przekroczenie prędkości mundurowi nałożyli na niego mandant karny. 

Policja przypomina, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Pamiętajmy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie decyduj się na kierowanie jakimkolwiek pojazdem. Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Więcej o:
policja nietrzeźwy kierowca policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE