Pijane, bezdomne osoby w Radomsku. Co robi Wydział Bezpieczeństwa i Porządku?

Pijane, bezdomne osoby w Radomsku. Co robi Wydział Bezpieczeństwa i Porządku? Fot. nadesłane

We wtorek, 18 maja na portalu Radomsko24.pl publikowaliśmy tekst dotyczący pijanych, bezdomnych osób, których w ostatnim czasie jest coraz więcej na terenie miasta. Kolejne, liczne przykłady miejsc, w których można spotkać takie osoby otrzymywaliśmy przez cały dzień od naszych Czytelników. Zapytaliśmy służby odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa, jakie działania podejmują w celu zmniejszenia skali tego problemu.

Jak wyjaśnił Jacek Paul – naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku Urzędu Miasta, od 1 maja 2021 r. wydział odnotował 11 przypadków zakłócenia porządku na terenie miasta (głównie chodzi o spożywanie alkoholu, leżenie w miejscach publicznych osób nietrzeźwych itp.).

- Z 11 przypadków tylko jeden był zgłoszony przez mieszkańca (zgłoszenie anonimowe), pozostałe 10 przypadków zostało ujawnionych przez operatorów monitoringu. We wszystkich przypadkach zostały powiadomione odpowiednie służby, w większości bezpośrednio KPP w Radomsku, ale kila zostało przekazanych do CPR z uwagi na brak możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu z miejscową jednostką policji. Wydział kilkukrotnie przekazywał też informację do Komendy Powiatowej Policji o terenach, gdzie dochodzi do zakłócania porządku publicznego, na podstawie zgłoszeń mieszkańców, zdarzeń ujawnionych przy pomocy monitoringu, z wnioskiem o podjecie działań zmierzających do zmniejszenia występowania tego typu zjawisk na terenie miasta – wyjaśnia Jacek Paul.

- Przypomnę również o środkach finansowych kierowanych do KPP Radomsko z budżetu miasta z przeznaczeniem na utrzymanie dodatkowych etatów,  służby ponadnormatywne, doposażenie itd. – dodaje naczelnik Paul.

Czytaj też: Bezdomne i pijane osoby opanowały miasto. Czy na tym polega otwartość Radomska?

Więcej o:
radomsko osoby pijane bezdomni wydział bezpieczeństwa i porządku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE