Radomsko, Łódzkie 19.0o Wtorek, 20 Sierpnia 2019

Pijana uderzyła w samochód i pojechała do pracy

Alert 112
Beata Januszewska

Nietrzeźwa radomszczanka uszkodziła auto zaparkowane na przyblokowym parkingu, po czym pojechała do pracy. Audi, którym kierowała było użyczone. Policjanci znaleźli kobietę w sklepie. Przeprowadzone przez policjantów badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że 21–letnia radomszczanka miała w organizmie 0,7 promila alkoholu.

2 grudnia 2018 roku, tuż przed godziną 10 dyżurny skierował policjantów w rejon ulicy Leszka Czarnego w Radomsku, gdzie według zgłoszenia kierująca audi uszkodziła zaparkowanego citroena i odjechała z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze potwierdzili treść zgłoszenia i zajęli się wyjaśnianiem jego okoliczności. Dzięki czujności świadków policjanci szybko dotarli do właściciela audi mieszkającego w gminie Radomsko.

Okazało, że się samochód użytkuje 21- letnia radomszczanka. Mundurowi ustalili miejsce jej pracy. Kobieta podczas rozmowy z mundurowymi przyznała się do spowodowania kolizji. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo została od niej pobrana krew do badań aby jednoznacznie wskazać jakie stężenie alkoholu miała w organizmie podczas kolizji.

Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Wszystko wskazuje na to, że kobieta będzie odpowiadała za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Kolejną konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania tej kobiety może być jej zwolnienie z pracy ponieważ, podejmowanie czynności zawodowych lub służbowych w stanie nietrzeźwości, zgodnie z art. 70 § 2 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny.

komentarze