Pijana matka urodziła dziecko. Noworodek był w ciężkim stanie

Pijana matka urodziła dziecko. Noworodek był w ciężkim stanie

33-letnia ciężarna mieszkanka gminy Radomsko, która trafiła do radomszczańskiego szpitala, mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu urodziła dziecko. Noworodek w ciężkim stanie trafił do jednego z łódzkich szpitali.

Kobieta – o czym informowaliśmy na portalu, trafiła do Szpitala Powiatowego w Radomsku, po tym, jak została znaleziona na trawniku przy ul. Leszka Czarnego. Była nieprzytomna. Po odzyskaniu świadomości przyznała, że tego dnia spożywała alkohol z innymi osobami. Badanie wykazało w jej organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Okazało się, że kobieta jest w 27 tygodniu ciąży. Jej stan nagle się pogorszył i konieczne było przeprowadzenie cesarskiego cięcia. 33-latka urodziła dziewczynkę. Stan dziecka był poważny. Noworodek miał niewydolność oddechową oraz śladowe ilości alkoholu w organizmie. Na szczęście stan dziewczynki systematycznie się poprawia. Jego matka wciąż przebywa w radomszczańskim szpitalu.

Postępowanie wobec 33-latki prowadzi radomszczańska policja i prokuratura. Kobiecie za narażenie zdrowia i życia dziecka grozi do 2 lat więzienia.

Więcej o:
radomsko pijana matka pijana ciężarna kobieta poród szpital
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE