Pijana kobieta spowodowała kolizję na DK1 w pobliżu Radomska

Pijana kobieta spowodowała kolizję na DK1 w pobliżu Radomska Fot. KPP Radomsko

W poniedziałek, 7 grudnia 2020 r. około godz. 12.00 na drodze krajowej nr 1 na wysokości miejscowości Dobryszyce (na jezdni w kierunku Łodzi) doszło do kolizji drogowej z udziałem osobowego mercedesa oraz mercedesa sprintera. Kierująca jednym z pojazdów kobieta była pijana.

Na miejscu policjanci zastali 27-letniego kierowcę sprintera oraz 33-letnią kierującą samochodem osobowym. Z ustaleń wynikało, że kierująca nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadziła do zderzenia.

- Kierujący sprinterem był trzeźwy. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że ma 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kobieta oświadczyła, że nie spożywała alkoholu i zażądała pobrania krwi, co uczyniono. Została osadzona w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostaną jej przedstawione zarzuty kierowania pojazdem będąc pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji drogowej – mówi Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i sądowy zakaz kierowania. Za spowodowanie kolizji grozi kara grzywny.

Więcej o:
policja radomsko dk1 dobryszyce kolizja pijany kierowca
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE