Pieszy nie jest świętą krową

Pieszy nie jest świętą krową

Policjanci z radomszczańskiej drogówki w miniony weekend ujawnili 103 wykroczenia w ruchu drogowym. Zdecydowana większość (74 wykroczenia) dotyczyła kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Ponadto, policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Takie działania funkcjonariuszy mają na celu wyrobienie wśród kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci przypominają, że większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących samochodami osobowymi, a główną przyczyną jest nadmierna prędkość. Dobre warunki atmosferyczne, sucha nawierzchnia, dobra widoczność sprzyjają ryzykownej jeździe. Innym czynnikiem stanowiącym zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego są nietrzeźwi kierujący pojazdami. Od 25 maja i 1 czerwca sporo zmieniło się w przepisach.

- Te zmiany niestety wywołują u pieszych uczestników ruchu drogowego, niezbyt elegancko to określając, że czują się jak święte krowy. Tak nie jest, zawsze trzeba zachować środki ostrożności - komentuje  gość portalu Radomsko24.pl, Mariusz Pawłowski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku.

Cała rozmowa z Mariuszem Pawłowskim w programie „Staszczyk niezależnie”, w środę 30 czerwca, o godzinie 19.45. Zapraszamy.

Więcej o:
staszczyk niezależnie mariusz pawłowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE