Pierwszy lokator kontenera

Jeden z sześciu specjalnych kontenerów, ustawionych w Radomsku przez miejską spółkę Towarzystwo Budownictwa Społecznego, przeznaczonych dla osób, które... ››

Jeden z sześciu specjalnych kontenerów, ustawionych w Radomsku przez miejską spółkę Towarzystwo Budownictwa Społecznego, przeznaczonych dla osób, które nie płacą czynszu, będzie miał pierwszego lokatora. W czerwcu trafi do niego mężczyzna, który jest winien miejskiej spółce kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Umieszczenie mężczyzny w kontenerze jest ostatecznością. Jak bowiem wyjaśnia wiceprezes TBS Arkadiusz Gaik, próba polubownego załatwienia z nim sprawy zakończyła się niepowodzeniem.

- Próbowaliśmy na różne sposoby rozwiązać ten problem. Proponowaliśmy odpracowanie i zamianę lokalu, rozłożenie zadłużenia na raty. Nie udało się to - zauważa.

 

Mimo iż kontener jest lokum o najniższym z możliwych standardów, to jednak spełnia wszelkie wymogi.

- Posiada instalacje wewnętrzne, odpływ, toaletę, więc jego standard nie jest najgorszy - mówi wiceprezes Gaik.

 

Radomszczański TBS - prócz umieszczania dłużników w kontenerach - znalazł też inny sposób na walkę z nimi. Kilka dni temu podpisał umowę z Biurem Informacji Gospodarczej, do którego będzie przesyłał listę dłużników. Każdy, kto na nią trafi, musi się liczyć z tym, że będzie miał problem z otrzymaniem kredytu, a nawet z zakupem telefonu komórkowego.

 

mbb

 

Artykuł pochodzi z tygodnika Po prostu Informacje, nr wydania 21/2010 z 27 maja 2010.

 

Więcej o:
kontenery tbs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE