Pierwsze wiosenne punkty RKS Radomsko - Radomsko24.pl

Pierwsze wiosenne punkty RKS Radomsko

Orkan Buczek to druga drużyna, która zawitała do Radomska (18 marca) na mecz z RKS w rundzie wiosennej IV ligi.

Na boiska IV ligi piłkarze wybiegli dopiero drugi raz w rundzie wiosennej. W pierwszej kolejce RKS niespodziewanie przegrał przed własną publicznością z Pogonią Zduńską Wola 0:1. W zeszłym tygodniu została odwołana cała kolejka ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Radomszczanie mieli zagrać na wyjeździe z Ceramiką Opoczno. Ten mecz przełożono na 3 maja.

Jesienią w Buczku RKS wygrał 4:0 (Domaniecki, Machaj, Załucki, Kolasa). Goście po 20. rozegranych kolejkach zajmowali 6. lokatę w tabeli. RKS był dwie pozycje niżej. Zapowiadał się zatem ciekawy mecz.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, choć okazji do zdobycia gola dla gospodarzy nie brakowało. W 9. min. groźnie strzelał Jakub Załucki. Na posterunku był jednak bramkarz gości. W 15. min. po rzucie rożnym wykonywanym przez Krystiana Kolasę piłkę główką strącał Wiktor Śmigielski, ale ta minimalnie minęła słupek bramki Orkana. Dwie minuty później strzelał Juliusz Molis. Tym razem  futbolówka poszybowała tuż na poprzeczką. I chyba najlepsza okazja do zdobycia bramki w tej połowie przez RKS. Po doskonałej kontrze (była 27. min) i rajdzie Mateusza Gołdy piłka po jego strzale odbija się od słupka i wychodzi na aut.

Po zmianie stron RKS ruszył do ataku na bramkę drużyny Orkana Buczek. W 62. min. w polu karnym obrońcy Orkana faulują Dawida Flaszkę. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Bartosz Machaj. W 71. po składnej akcji gospodarzy piłkę do siatki pakuje Dawid Flaszka i zrobiło się 2:0. Trzecią bramkę dokłada w 79. min. obchodzący urodziny Mateusz Gołda i RKS zasłużenie wygrywa mecz.

RKS Radomsko: D. Niźnik – J. Załucki, K. Kokoszczyk, Sz. Kożecki, J. Molis, M. Gouda, W. Śmigielski, B. Machaj, D. Flaszka, K. Kolasa, St. Domaniecki
Orkan Buczek: K. Wojtczyk – M. Orski, M. Kaflowski, D. Kubiak, D. Potakowski, J. Dregier, S. Zalepa, G. Kowalski, Ł. Bocian, K. Kostańczyk, D. Cukiernik

W drużynie gości od pierwszej minuty zobaczyliśmy byłego kapitana RKS Łukasza Bociana, który w przerwie zimowej przeniósł się do Buczku.

W następnej kolejce RKS Radomsko udaje się na mecz z AKS SMS Łódź.