Pierwsze urodziny działalności Klubu Senior+ w Radomsku

Pierwsze urodziny działalności Klubu Senior+ w Radomsku

Działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku, Klub Senior+ obchodził dziś 10 stycznia swoje pierwsze urodziny działalności. Z tej okazji klubowicze upiekli tort, a zaproszeni goście składali im życzenia i prezenty.

Mija rok od momentu rozpoczęcia działalności Klubu Senior+ w Radomsku. Klub zrzesza 20 członków powyżej 60 roku życia. Swoją siedzibę zlokalizowaną ma przy placu 3-go Maja. To tam seniorzy przychodzą od poniedziałku do piątku by wspólnie spędzać czas i rozwijać zainteresowania. Jak mówiła kierownik Klubu Senior+ Monika Nowakowska, pomiędzy klubowiczami zawiązały się przyjaźnię, które skutkują tym, że seniorzy spotykają się z sobą również poza klubem. Dzięki inicjatywie powstania klubu seniorzy są bardziej aktywni, otwarci i prowadzą pełne wigoru życie.

- Spotykamy się tutaj od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. I w tych godzinach klubowicze mają zorganizowane wszelkiego rodzaju zajęcia dydaktyczne, rozwiązują krzyżówki, grają w karty, prowadzimy też zajęcia kulinarne, taneczne. Bardzo często organizujemy sobie wycieczki, czy to na działki seniorów, czy też w inne ciekawe miejsca, jak kino, teatr, czy basen. Uważam, że jest to świetna inicjatywa wyjścia seniorów z domu. Mogą się tutaj spotkać, porozmawiać. Zawiązały się też przyjaźnię, seniorzy spotykają się z sobą prywatnie. Spotykając się tutaj seniorzy nie myślą o starości, tylko mogą żyć pełnią życia
- mówiła Monika Nowakowska.

Jak przystało na urodziny, był tort, prezenty oraz życzenia, które jubileuszom składali prezydent miasta Jarosław Ferenc, wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch, Zbigniew Drogosz przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów, a także dyrektor MOPS Andrzej Barszcz oraz ksiądz.

Więcej o:
klub senior+ radomsko klub seniora w radomsku jubileusz klub seniora w radomsku pierwsze urodziny klubu senior+ urodziny klub seniora w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE