Pierwsze mecze eliminacji do e-sportowej drużyny RKS Radomsko już za nami

Pierwsze mecze eliminacji do e-sportowej drużyny RKS Radomsko już za nami Fot. JESHOOTS.COM/Unsplash - zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 21 grudnia rozpoczęły się eliminacje do e-sportowej drużyny RKS Radomsko. Po pierwszych meczach widać już, że największe szanse na reprezentowania barw klubu ma trzech zawodników.

W klasyfikacji ogólnej prowadzą na razie Jakub Strzelczyk i Kamil Mielczarek (po 15 punktów każdy), a tuż za nimi plasuje się Maciek Kowalski z 6 punktami. Rozegrał on jednak dopiero dwa pierwsze mecze, więc wciąż ma szanse dogonić swoich rywali. Pozostali zawodnicy (Ślęzak, Jadczyk i Łęski) nie zdobyli w rozgrywkach żadnego punktu.

Przeczytaj więcej: RKS Radomsko powołuje swoją drużynę e-sportową. Znamy pierwsze szczegóły

Tabela: miejsce, nazwisko, punkty, bilans bramkowy (strzelone-stracone)
1. Strzelczyk 15, 28-6
2. Mielczarek 15, 27-7
3. Kowalski 6, 12-2
4. Ślęzak 0, 6-19
5. Jadczyk 0, 3-27
6. Łęski 0, 0-15

Wyniki spotkań
Mielczarek 6-1 Jadczyk
Mielczarek 9-0 Jadczyk
Strzelczyk 5-1 Ślęzak
Strzelczyk 5-2 Ślęzak
Strzelczyk 9-0 Łęski
Strzelczyk 6-0 Łęski
Mielczarek 3-1 Strzelczyk
Mielczarek 0-2 Strzelczyk
Ślęzak 1-4 Mielczarek
Ślęzak 2-5 Mielczarek
Kowalski 4-2 Jadczyk
Kowalski 8-0 Jadczyk

Jak informowaliśmy kilka dni temu, RKS prowadzi rekrutację do dwóch zespołów e-sportowych: jeden będzie rywalizował w ePucharze Polski w grze PES 21, a drugi – w FIFIE 21. Do reprezentowania klubowych barw w pierwszej grze zgłosił się tylko jeden zawodnik, Robert Zatoń, ale w przypadku FIFY konieczne było wyłonienie reprezentanta RKS-u w drodze eliminacji.

Chwilę przed rozpoczęciem eliminacji zmieniono zasady rozgrywania spotkań. Od teraz zawodnicy grają ze sobą po dwa mecze w systemie ligowym, a nie, jak wcześniej zapowiadano, w pucharowym. O pozycji w tabeli decyduje przede wszystkim liczba punktów, a w dalszej kolejności bilans spotkań, bilans bramkowy i liczba strzelonych bramek.

Wszystkie mecze można oglądać na kanale RKS Radomsko E-Sport na Youtubie.

Więcej o:
rks radomsko e-sport puchar polski piłka nożna fifa pes gry
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE