Pidżamowy Dzień w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Gorzędowie

Fot. Klaudia Gajda

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gorzędowie (gmina Kamieńsk) we wtorek 28 września było wyjątkowo kolorowo i wesoło – uczniowie i nauczyciele przyszli na lekcje w pidżamach, szlafrokach i ulubionych bamboszach. Wszystko po to by pomagać chorym dzieciom.

„Niech dzieci pomogą dzieciom” to hasło wtorkowej akcji zorganizowanej w podstawówce w Gorzędowie. Nikt się nie wyłamał i do szkoły przyszedł w piżamie lub szlafroku. Niektórzy zdecydowali się nawet na niecodzienną fryzurę i włosy zawinięte były na wałek.

Co to za akcja? Po co? Dla wielu podopiecznych oddziałów onkologicznych piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. Szkolna inicjatywa to pokaz solidarności z chorymi na nowotwory.

-To, co nam się kojarzy z odpoczynkiem i spokojem, dla chorych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcemy w ten sposób pokazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ciuchów na piżamy – mówią w szkole.

Piżamowy Dzień w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gorzędowie realizowany był w ramach Pierwszej Edycji Ogólnopolskiego Dnia w Piżamach organizowanego przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”.

Fundacja „Gdy Liczy się Czas” została założona przez rodziców, dzieci które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową.

Jeżeli ktoś czuje potrzebę, możecie wysyłać wpłaty na numer konta Fundacji: 3617500012000034396043

Szersza relacja wideo z wydarzenia w piątkowym (1 października) serwisie Flesz.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
zsp w gorzędowie podstawówka w gorzędowie gorzędów gmina kamieńsk piżamowy dzień gorzędów radomsko24 piżamowy dzień solidarność z dziećmi na oddziałach onkologicznych dzień w szkole w piżamie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE