Piąta edycja Trail Kamieńsk 2020 już 26 stycznia

Piąta edycja Trail Kamieńsk 2020 już 26 stycznia

To już w najbliższą niedzielę. Dla jednych to wyzwanie, dla innych sposób na przygotowanie się do startów wiosenno–letnich.

26 stycznia piąta edycja biegu na Kamieńskiej Górze. Trail Kamieńsk będzie rozegrany na dystansie 6 i 30 kilometrów. Rok temu na starcie stanęło 400 biegaczy w tym roku zapisało się 600.

– Fajna trasa, ciekawe ukształtowanie terenu. Dobre oznakowanie cóż więcej potrzeba. To mój drugi start, rok temu z uśmiechem na ustach dobiegłam do mety – komentuje Monika Malik z Bełchatowa.

Co roku na starcie pod Kamieńską Górą stają zarówno początkujący biegacze, którzy zaczynają przygodę z bieganiem, jak i utalentowani medaliści Mistrzostw Polski: Dominika Stelmach czy Piotr Koń. Wśród biegaczy nie brakuje też miłośników biegania z naszego regionu.

– Rok temu zabrakło mi siedmiu sekund aby zmieścić się w 3 godzinach na dystansie 30 km. Jak będzie w niedzielę wolę nie wyrokować. Pogoda będzie dobrym sprzymierzeńcem. Śnieg do niedzieli z pewnością nie spadnie – Michał Sewerynek na co dzień pracownik radomszczańskiego starostwa.

Trasa jest wymagająca dystans 6 i 30 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 240 m i +/- 610 m jest wyzwaniem dla każdego.

– Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary. Ta góra potrafi postawić wysoko poprzeczkę – Bogdan Szymczyk, biegacz z Kamieńska.

Uwaga. 29 stycznia na portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie”, obszerna relacja z Trail Kamieńsk 2020. Początek o godz. 10.30. Oglądaj tylko na portalu Radomsko24.pl i na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
trail kamieńsk 2020 góra kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE