PGK zaprasza na Ekopiknik

PGK zaprasza na Ekopiknik

Ekopiknik, organizowany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Urząd Miasta Radomska, odbędzie się 1 lipca w parku Solidarności w godzinach 16.00 - 19.00.

Tegoroczna impreza będzie przebiegała pod hasłem „Szklana niedziela” i poświęcona będzie selektywnemu gromadzeniu opakowań szklanych. Celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom zasad prawidłowego pozbywania się odpadów szklanych (wrzucania do pojemnika na szkło wyłącznie opakowań szklanych po ich wcześniejszym opróżnieniu).

Dla najmłodszych organizatorzy zaplanowali gry i animacje ekologiczne (zabawa z chustą animacyjną, malowanie buziek, warsztaty robienia baniek mydlanych, kąciki plastyczne). Całości imprezy będą towarzyszyły akcje zbiórkowe opakowań szklanych, baterii i telefonów komórkowych w zamian za praktyczny gadżet ekologiczny. Dla dorosłych uczestników Ekopikniku są zaplanowane konkursy z nagrodami oraz loteria.

Najmłodsi w tym dniu mogą również skorzystać z propozycji Kina Pasja, gdzie już od 10:30 przychodząc na niedzielny poranek pod hasłem „Mała Pasja. Baśnie i bajki polskie” będą mogli obejrzeć trzy bajki: "Smok Wawelski", "Bazyliszek" i "O Zefliku i Smoku". Po projekcji na dzieciaki czekają warsztaty z ekorecyklingu - tworzenia smoków z rolek po papierze toaletowym.

Całość przedsięwzięcia uświetnią koncerty „Słowiańska krew” Agencji Mozart oraz koncert ucznia ZSEiE w Radomsku – Sebastiana Chwilczyńskiego.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku corocznie organizują plenerowe przedsięwzięcie edukacyjne w postaci Ekopikniku dla mieszkańców miasta Radomska i okolic.

Dodatkowo 1 lipca br. w godzinach od 10.00 do 13.00 będzie można za 1 zł adoptować bezdomnego psa lub kota z radomszczańskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. 

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem. 

Więcej o:
ekopiknik pgk ekologia szklana niedziela
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE