PGK w Radomsku rozbudowuje ciepłociąg

Fot. W. Bojdo

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku rozbudowuje miejską sieć ciepłowniczą. Rozplanowano łącznie 2 km sieci i przyłączy, głównie w ul. Jagiellońskiej i Krakowskiej. Koszt inwestycji to 2,5 mln zł, a środki w całości pochodzić będą ze środków własnych miejskiej spółki.

Obecnie prace przeprowadzane są na ul. Pięknej, gdzie podłączane są nowo powstałe bloki. We wcześniejszych etapach prace zostały wykonane w części ul. Jagiellońskiej. Położona została nitka, która po przejściu pod rondem ZHP (Jagiellońska - Starowiejska - Armii Krajowej) pójdzie dalej w stronę ul. Krakowskiej, gdzie wmontowany zostanie trójnik. Trójnik umożliwi późniejsze podłączenie do sieci ciepłowniczej bloków będących dopiero w planach, m.in. tych mających powstać dzięki Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej. Inwestycja nie należy jednak do najprostszych - w odcinkach, na których rozbudowywana jest sieć ciepłownicza istnieje bardzo gęsta sieć uzbrojenia terenu, w tym instalacja telefonu międzynarodowego pod ul. Krakowską.

O postępach prac pracownicy PGK poinformowali 26 lipca na briefingu prasowym zorganizowanym w pobliżu prowadzonych robót. Na pytania dziennikarzy odpowiadali kierownik Zakładu Ciepłowniczego PGK - Jacek Nowak oraz kierownik Działu Promocji i Rozwoju PGK - Kamil Bugdal.

- Geneza tej inwestycji jest taka, że część tych budynków już ogrzewamy, ale zabudowa mieszkaniowa się rozrasta i przekrój ciepłociągu okazał się być zbyt mały. Musieliśmy podjąć decyzję o rozbudowie - mówił Jacek Nowak.

- Jesteśmy przekonani, że tego typu inwestycje są również ważne z punktu widzenia walki ze smogiem w mieście. Chcielibyśmy, żeby nowe inwestycje mieszkaniowe były zasilane z miejskiego ciepłociągu. Ta inwestycja jest zatem ważna dla wszystkich mieszkańców Radomska - komentował inwestycję Kamil Bugdal.

Dostęp do sieci ciepłowniczej wg szacunków spółki ma ok. 50-55 proc. mieszkańców Radomska.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko pgk radomsko ciepłociąg rozbudowa ciepłociągu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE