PGK w Radomsku przystąpiło do projektu „EKOlogiczni w biznesie”

PGK w Radomsku przystąpiło do projektu „EKOlogiczni w biznesie”

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. przystąpiło do programu „EKOlogiczni w biznesie”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości ekologicznej pracowników i pozytywnego wpływu spółki na środowisko naturalne.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku jest jedną z 248 firm w Polsce uczestniczących w programie, zaś siódmą w województwie łódzkim.

- Troska o środowisko dotyczy nie tylko mieszkańców, ale również firmy i instytucje. Mamy wiec świadomość, że codzienne działania każdego z nas (np. segregacja odpadów, oszczędzanie wody, optymalizacja zużycia energii) mają duże znaczenie dla kondycji środowiska. Uczestnictwo w programie utwierdziło nas w przekonaniu, że codzienna praca przy odrobinie dobrej woli i zapewnieniu odpowiednich (wcale nie kosztownych) narzędzi może przynosić wymierne efekty ekologiczne – mówią przedstawiciele PGK.

W ramach przedsięwzięcia na korytarzach, w pomieszczeniach socjalnych, Biurach Obsługi Klienta  i innych miejscach ogólnodostępnych dla pracowników i klientów pojawiły się kolorowe pojemniki do segregacji odpadów oraz plakaty z informacją, jak należy prawidłowo segregować odpady.

Równolegle odbywały się spotkania prowadzone przez pracownice Działu Ochrony Środowiska z personelem i kadrą kierowniczą poszczególnych zakładów dotyczące właściwego korzystania z nowego wyposażenia.

Jak zapewniają przedstawiciele PGK, projekt będzie sukcesywnie wzbogacany o wdrażanie kolejnych zachowań proekologicznych.

Więcej o:
radomsko pgk radomsko ekologiczni w biznesie projekt
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE