Pensjonariusze DPS w Drzewicy trafili do radomszczańskiego szpitala

Pensjonariusze DPS w Drzewicy trafili do radomszczańskiego szpitala Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

W środę 15 kwietnia 2020 r. przeprowadzono ewakuację Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy w powiecie opoczyńskim. Pensjonariusze placówki zostali przetransportowani do kilku szpitali na terenie województwa łódzkiego, w tym do Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Informację potwierdziła rzecznik wojewody Dagmara Zalewska.

- Zakończono już przenoszenie pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Pensjonariusze zostali przewiezieni do szpitali w Bełchatowie, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim. W akcji uczestniczyły Wojska Obrony Terytorialnej, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego, Powiatowe Ratownictwo Medyczne, jak również personel DPS i personel szpitalny – wyjaśnia Dagmara Zalewska.

Z naszych informacji wynika, że do radomszczańskiego szpitala trafiło 20 pensjonariuszy DPS w Drzewicy.

Dom Pomocy Społecznej w Drzewicy od ponad tygodnia walczy z koronawirusem. Na początku zakażenie wykryto u 64 osób, w tym 25 pracowników. W ubiegły weekend u kolejnych 23, w tym 8 pracowników. Dwóch pensjonariuszy zmarło.

Władze opoczyńskiego starostwa, pod które podlega placówka, miały problem ze znalezieniem chętnych do pracy.

Po ewakuacji DPS w Drzewicy cały teren i pomieszczenia placówki zostaną poddane kompleksowej dezynfekcji. Cały proces zostanie przeprowadzony przez Wojska Chemiczne.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus szpital radomsko dps w drzewicy ewakuacja

Załączniki

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE