Pensjonariusze DPS w Drzewicy, którzy trafili do szpitala w Radomsku są zarażeni koronawirusem!

Pensjonariusze DPS w Drzewicy, którzy trafili do szpitala w Radomsku są zarażeni koronawirusem! Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Jak potwierdziła dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku, do placówki trafiło 20 pensjonariuszy ewakuowanego w środę 15 kwietnia 2020 r. późnym wieczorem Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy (pow. opoczyński). Wszyscy są zarażeni koronawirusem!

Szpital Powiatowy w Radomsku, jest placówką posiadającą w swoich strukturach oddział obserwacyjno-zakaźny, a co za tym idzie jest wyznaczony do przyjmowania pacjentów z podejrzeniem koronawirusa w celu dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia w izolacji.

- Obecnie na oddziale obserwacyjno-zakaźnym przebywa 20 pacjentów ewakuowanych z DPS z Drzewicy z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Są to kobiety oraz mężczyźni w sile wieku, wymagający obserwacji, diagnostyki i pielęgnacji. Przekazanie pacjentów do naszej placówki obyło się sprawnie, dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu personelu oddziału. Personel placówki postępuje zgodnie z wytycznymi, które mają na celu przede wszystkim odizolowanie pacjentów i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno innym pacjentom jak i pracownikom – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Czytaj też: Pensjonariusze DPS w Drzewicy trafili do radomszczańskiego szpitala

Do odwołania wstrzymane są odwiedziny na wszystkich oddziałach radomszczańskiego szpitala.

Osoby wchodzące na teren szpitala i przychodni są proszone o zakładanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcję rąk.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus szpital. pensjonariusze dps w drzewicy ewakuacja dps w drzewicy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE