Pęknięta opona na A1 zaprowadziła 41-latka za kratki

Pęknięta opona na A1 zaprowadziła 41-latka za kratki Fot. KPP Radomsko/Straż Radomsko

1 listopada przed godziną 22.00 dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na autostradzie A1, na terenie gminy Ładzice auto uderzyło w barierę energochłonną. Policjanci, którzy tam pojechali zatrzymali poszukiwanego 41-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Okazało się, że mężczyzna miał iść za kratki.

- Funkcjonariusze ustali, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia była uszkodzona opona bmw. 41-letni kierowca osobówki jadąc w stronę Katowic stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Mimo znacznych uszkodzeń auta mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała. Policjanci zbadali kierującego na zawartość alkoholu – był trzeźwy. W czasie sprawdzenia danych w systemach policyjnych mundurowi ustalili, że mieszkaniec województwa śląskiego jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności - przekazuje w komunikacie Diariusz Kaczmarek z policji w Radomsku.

Dodatkowo wyszło na jaw, że nie powinien on wsiadać za kierownicę ze względu na orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z taką sytuacją 41-latek trafił do policyjnej celi. Mężczyzna kolejny raz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja a1 autostrada policja radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE