Pędzle do malowania – czym się różnią?

Pędzle do malowania – czym się różnią?

Grunt i farba właściwa to nie koniec wyborów związanych z odświeżaniem ścian. Warto też zaopatrzyć się w odpowiednie pędzle do malowania. Pomogą one rozprowadzić farbę w trudno dostępnych miejscach lub dokładnie pomalować mniejsze przedmioty – krzesła, stoły, parapety.

Odpowiedni sprzęt do malowania to połowa sukcesu. Wybierz pędzle do malowania na Dekoratorium i ciesz się precyzyjniejszą pracą.

Szerokie pędzle do malowania

Wśród wielu akcesoriów do malowania, to właśnie pędzle malarskie stanowią jeden z ważniejszych i najczęściej poszukiwanych elementów. W Dekoratorium możesz wybrać m.in. te płaskie, z szeroką końcówką. Magnat Pędzel Prosty o szerokości 6,3 cm świetnie sprawdzi się podczas malowania większych powierzchni. Ma wygodną, nielakierowaną drewnianą rękojeść, która idealnie układa się w dłoni, przez co malowanie pędzlem malarskim Magnat jest proste i szybkie. Produkt doskonale sprawdza się przy nakładaniu lakierów i farb wodnych, zarówno ceramicznych, lateksowych, jak i akrylowych.

Cechuje go trwałe i elastyczne włosie, które wykonane jest ze sztucznych włókien – mieszkanki polipropylenu i polibutylenu. Inne pędzle do malowania na Dekoratorium: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Narzedzia-malarskie/Pedzle/c/b2c-pedzle.

Pędzle malarskie do 5 cm

Drugą grupę pędzli malarskich stanowią produkty nieco węższe. Magnat Pędzel Prosty Wodny ma zaledwie 5 cm szerokości. Dzięki temu łatwiej pomalować nim miejsca niedostępne, jak np. zakamarki przy ścianach, mniejsze elementy drewniane czy metalowe. Węższy pędzel malarski sprawdza się przy aplikacji większości rodzajów farb, choć producent zaleca go szczególnie do użycia w przypadku lakierów i farb wodnych. Syntetyczne włosie świetnie rozprowadzi zarówno tradycyjne farby ceramiczne i akrylowe, jak i produkty lateksowe. Skuwka ze stali nierdzewnej sprawia, że pędzel malarski Magnat sprawdzi się przy niejednym malowaniu. Pędzel wyposażony jest też w wygodną drewnianą rękojeść.

Pędzel malarski do farb olejnych

Kolejnym produktem w ofercie Dekoratorium jest pędzel prosty Magnat do farb olejnych. Ułatwia on nakładanie farb rozpuszczalnikowych. Bardzo trwałe i gęste włosie wykonane jest tu z mieszanki włókien naturalnych i sztucznych. Dzięki temu pędzel malarski świetnie współpracuje z farbami olejnymi. Podobnie jak inne pędzle Magnat, ma odporną na działanie wody skuwkę ze stali nierdzewnej i nielakierowaną rękojeść. Produkt dostępny jest w standardowym rozmiarze: 5 cm szerokości i 6,5 cm długości. Świetnie współpracuje m.in. z farbą Magnat Ceramic lub Śnieżka Supermal® Emalia Akrylowa Jedwabisty Połysk.

Wydawałoby się, że wybór pędzla malarskiego to tylko formalność. Warto jednak zawsze zastanowić się nad dwoma aspektami: jakich rodzajów farb będziemy używać i co chcemy pomalować. W Dekoratorium znajdziemy bowiem zarówno pędzle malarskie do lakierów i farb wodnych, jak i rozpuszczalnikowych. Pędzle możemy też dobierać pod kątem różnych szerokości (od węższych do szerszych) – w zależności od tego, jakie powierzchnie chcemy malować.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE