Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie

Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci wspólnie z motocyklistami zorganizowali akcję „ Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie”. W ramach akcji rozdane zostały naklejki z hasłem wspólnych działań.

Funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki wspólnie z motocyklistami ze Stowarzyszenia „Wild Hogs Gang From Grabia” zorganizowali akcję pod nazwą „Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”. Mundurowi wraz z cyklistami na terenie miasta rozmawiali z kierowcami pojazdów o bezpiecznym korzystaniu z drogi.

-Celem akcji było uświadomienie kierowców czterech kółek o mniejszej widoczności jednośladów, z uwagi na ich gabaryty oraz dynamiczną jazdę. Poruszony został również obowiązek korzystania z lusterek, w które każdy pojazd jest wyposażony. Dzięki temu, przed wykonaniem manewru, możemy się upewnić, czy nie stworzymy zagrożenia w ruchu drogowym. Podczas jazdy ważne jest też wcześniejsze sygnalizowanie manewru zmiany pasa ruchu, czy też skrętu. Pozwoli to na uprzedzenie innych uczestników o planowanych zamiarach, dzięki czemu będą oni mogli odpowiednio zareagować. Należy pamiętać, że amatorzy dwóch kółek należą do grupy niechronionych uczestników ruchu. Pomimo założonego kasku oraz kombinezonu motocykliści podczas zderzenia z innym pojazdem lub przeszkodą narażeni są na poważne obrażenia, a nawet śmierć. Odpowiedzialne zachowanie wszystkich użytkowników dróg pozwoli na wyeliminowanie zdarzeń drogowych, również tych tragicznych- mówi asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

W ramach wspólnej akcji policjanci nie wystawiali mandatów i razem z motocyklistami rozdawali naklejki z hasłem „Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie”.

Więcej o:
KMP w Piotrkowie Trybunalskim KMP Piotrków Trybunalski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE