Patryk – wspomina Janusza

Patryk – wspomina Janusza

Urodził się w Krzętowie. Przez pewien czas pracował w urzędzie gminy w Wielgomłynach. Bezskutecznie ubiegał się o stanowisko wójta. W Radomsku znany był przede wszystkim z prowadzenia drukarni, której był współzałożycielem. Janusz Kamiński aktywny był także jako działacz sportowy, początkowo w drużynie Zapał Krzętów, a potem jako działacz LZS (m.in. przewodniczący rady powiatowej w Radomsku, członek rady wojewódzkiej).

Był także sędzią międzynarodowym w dyscyplinie podnoszenia ciężarów. W ostatnich latach życia zrealizował także jeden z ciekawych pomysłów promujących historię – otworzył w budynku drukarni Muzeum Drukarstwa.

Zmarł 12 listopada 2019 roku. Dla uczczenia pamięci Janusza Kamińskiego, sędziego podnoszenia ciężarów klasy międzynarodowej, działacza sportowego i społecznika 8 listopada w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku, przy ul. Szkolnej 2, o godzinie 11.00, bez udziału publiczności odbędzie się turniej w podnoszeniu ciężarów.

Portal Radomsko24.pl objął wyłączny patronat medialny nad wydarzeniem. Uwaga Transmisja na żywo z wydarzenia na naszym Facebooku.

Współorganizatorem turnieju jest między innymi Patryk Kamiński - syn Janusza. Jak wspomina dzisiaj ojca, jakie wartości przekazał? O czym  rozmawiał z ojcem? Rozmowa z Patrykiem Kamińskim na portalu Radomsko24.pl w piątek 6 listopada, o godzinie 19.45, w programie „Staszczyk niezależnie”.

Więcej o:
dzień drukarza muzeum drukarstwa radomsko muzeum drukarstwa patryk kamiński
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE