Patrole obywatelskie w Radomsku

18 kwietnia odbyło się spotkanie, na którym powrócono do pomysłu patroli obywatelskich.

18 kwietnia, w Urzędzie Miasta radomska, odbyło się spotkanie, na którym powrócono do pomysłu patroli obywatelskich. Wspólna inicjatywa starosty Roberta Zakrzewskiego jak i prezydent Radomska spotkała się z dobrym przyjęciem.źródło: UM Radomsko

Zarówno starosta jak i jego zastępca zgodzili się na utworzenie takiego patrolu. Zapowiedzieli, że jeszcze w kwietniu zostanie powołana powiatowa rada zatrudnienia, która będzie rozważać szczegóły. Magistrat zapewnił, że miasto jest finansowo i technicznie przygotowane na ich utworzenie, ma także odpowiednie oznakowanie dla członków patroli.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przemówienia Piotra Nowickiego, który pozytywnie odniósł się do funkcjonowania patroli w latach ubiegłych i podkreślił, że ich ponowne powołanie do życia jest dobrą decyzją.

Podczas spotkania przedyskutowano także kwestię zakupu sprzętu, który pozwoli na humanitarne łapanie bezpańskich lub rannych psów. Miasto pokryje połowę kosztów, natomiast do starosty zwrócono się z prośbą o zaapelowanie do gmin o wsparcie finansowe w tej sprawie.

Więcej o:
patrol obywatelski urząd miasta robert zakrzewski andrzej plutecki starostwo powiatowe
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE