Passa dobrych występów UKS „Zapaśnik” Radomsko utrzymana

Passa dobrych występów UKS „Zapaśnik” Radomsko utrzymana Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Sobota 19 listopada była bardzo pracowita, ale i owocna dla zawodników UKS „Zapaśnik” Radomsko. Godnie reprezentowali oni Radomsko na dwóch turniejach - zaprezentowali się na matach w podradomskiej Wierzbicy i Bełchatowie.

W Wierzbicy koło Radomia zaprezentowało się trzynastu zapaśników „Zapaśnika”. Wystartowali w turnieju „Szukamy nadziei olimpijskich” w kategoriach kadeci oraz dzieci. 

To była szczęśliwa trzynastka. Młodzi adepci zapasów z Radomska przywieźli z woj. mazowieckiego aż dziewięć medali. Indywidualnie zawodnicy najmłodszego zapaśniczego klubu z Radomska zdobyli jeden złoty, dwa srebrne i sześć brązowych medali. 

Spośród kadetów srebrny medal zdobył Oskar Kopeć w kategorii 60 kg, a brązowe Wiktor Ciastko w kat. 80 kg i Dawid Żuwalski w kat. 92 kg.

Najmłodsi zawodnicy nie chcieli być gorsi i w grupie wiekowej Dzieci zdobyli sześć medali: krążek z najcenniejszego kruszca wywalczył Adam Maszczyk w kat. 40 kg, srebrny Igor Masiarek w kat. 30 kg, brązowe krążki zdobyli: Maksymilian Kluz w kat. 32 kg, Jakub Kaczmarczyk w kat. 30 kg, Aleksander Broszkiewicz w kat. 38 kg oraz Aleksander Romik w kat. 28 kg.

- Dobre wyniki na kolejnym turnieju są potwierdzeniem skuteczności wybranej przez nas drogi szkoleniowej i wynikiem ciężkiej pracy na treningach i poza nimi. Jako trenerzy jesteśmy bardzo wdzięczni Zarządowi Klubu, który mocno wspiera trenerów i zawodników. Silne wsparcie otrzymujemy także z PSP 1 w Radomsku, gdzie koncentrujemy swoje działania i od radnego Rady Miejskiej w Radomsku Kamila Bugdala. Bez tego nie było by tych sukcesów – mówi Konrad Terka, opiekun zawodników.

Do Bełchatowa na Mistrzostwa woj. łódzkiego z młodzikami „Zapaśnika” udał się trener Wojciech Piasecki.

- W Bełchatowie nasi młodzicy startowali po udanych Mistrzostwach Polski, stąd liczyliśmy na dobry rezultat w tym turnieju. Nasze nadzieje znalazły potwierdzenie na zapaśniczych matach. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ludzi przyjaznych zapasom w Radomsku. To przede wszystkim rodzice zawodników, przedsiębiorcy, którzy często wysłuchują naszych próśb i Urząd Miasta Radomska z prezydentem Jarosławem Ferencem na czele. Nie można zapomnieć o dobrej pracy trenerów, którzy codziennie realizują uzgodniony wcześniej plan - podkreśla Mirosław Szyler, wiceprezes UKS „Zapaśnik”.

Młodzicy „Zapaśnika” nie dali szans swoim rywalom, zdobywając na bełchatowskich matach aż trzy złote medale. 

Najmłodszy młodzik „Zapaśnika”, Wiktor Kotlicki potwierdził swój harmonijny rozwój, wygrywając kategorię 52 kg. Brązowy medalista Mistrzostw Polski, Jakub Wiaderek, potwierdził swoją formę także na wojewódzkim szczeblu i zdominował kategorię 75 kg. Kolejny złoty krążek dołożył Jakub Molenda, który stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii do 100 kg.

Więcej o:
radomsko zapasy radomsko uks zapaśnik radomsko zawody medale turniej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE