Park Świętojański po metamorfozie

Park Świętojański po metamorfozie Fot. UM Radomsko

Jak informuje Urząd Miasta w Radomsku, na przełomie lipca i sierpnia, planowane jest otwarcie odnowionej części parku Świętojańskiego.

II etap rewaloryzacji parku Świętojańskiego zbliża się ku końcowi. Już niebawem radomszczanie będą mogli wypoczywać w odnowionym parku z fontanną multimedialną i rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną.

Powstały nowe ciągi komunikacyjne, przy których zamontowano ławki, kosze i stojaki na rowery oraz tablice dydaktyczne opisujące poszczególne drzewa lub zbiory roślinne – cenne i interesujące okazy flory.

W parku wykonano plac zabaw wyposażony w urządzenia zarówno dla najmłodszych jak i starszych dzieci oraz siłownię plenerową. Całość dopełnia fontanna multimedialna wraz z oświetleniem zamontowanym w nawierzchni z płyt granitowych. Wymienione zostało oświetlenie, nasadzono krzewy żywopłotowe oraz liściaste, trawy ozdobne, byliny i pnącza.

Całkowita wartość projektu wynosi 4 553 356,14 zł, natomiast uzyskane z WFOŚiGW dofinansowanie opiewa na 3 829 881,00 zł z czego dotacja wynosi 1 201 385,00 zł, a pozostała kwota w wysokości 2 628.496,00 zł udzielona została w formie pożyczki.

II etap rewaloryzacji trwał od października 2018 roku.

Więcej o:
rewitalizacja park park świętojański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE