PANEK z nową usługą BoatSharing

PANEK z nową usługą BoatSharing

Pandemia Covid-19 w 2020 roku mocno zrewidowała plany wakacyjne Polaków. Dalekie podróże stanęły pod znakiem zapytania, a specjaliści rekomendują odpoczynek na łonie natury z dala od tłumu. PANEK CarSharing zareagował na te specyficzne warunki i wprowadza do swojej oferty nową usługę wynajmu łodzi motorowych na minuty - BoatSharing. To nowoczesne rozwiązanie dostępne będzie początkowo na Mazurach i Zalewie Zegrzyńskim.

BoatSharing już od 1 maja 2021

Nowa usługa PANEK CS wystartuje wraz z rozpoczęciem sezonu żeglarskiego na Mazurach. Tradycyjnie już 1 maja na Kanał Łuczański w Giżycku wpłyną jachty pełne rozentuzjazmowanych żeglarzy, by w kolorowej paradzie świętować początek nowego sezonu. Tego dnia po raz pierwszy będzie można także wynająć łódkę na minuty w unikatowej usłudze BoatSharing. Podstawową zaletą usługi, podobnie jak w pozostałych ofertach PANKA jest przejrzystość i prostota. Wynajem łodzi odbywać się będzie poprzez istniejącą już aplikację, tę samą, dzięki której wypożyczane są samochody na minuty. Klient wybiera lokalizację na mapie, a następnie rezerwuje jedną z dostępnych łodzi. Od tego momentu ma pół godziny, by dotrzeć do przystani i rozpocząć wynajem.

Katarzyna Panek – Rzecznik Prasowy PANEK CarSharing: Nowością w usłudze jest to, że wynajem następować będzie w interwałach co godzinę. Klient będzie mógł zarezerwować łódź na godzinę lub dwie, ale tak jak w przypadku wynajmu samochodów usługa rozliczana będzie na podstawie faktycznie wykorzystanych minut i przebytego dystansu w kilometrach. Zdajemy sobie sprawę, że nasza nowa usługa BoatSharing będzie się cieszyć dużym powodzeniem, dlatego chcemy, by jak najwięcej chętnych mogło skorzystać z wynajmu, szczególnie w początkowym okresie, to jest w maju i czerwcu, choć szczyt zainteresowania przypadnie z pewnością na miesiące wakacyjne. Będąc na wodzie musimy wziąć pod uwagę różne warunki, w tym meteorologiczne, stąd dajemy klientom możliwość spokojnego wypłynięcia i powrotu do przystani.

Łodzie dostępne będą na początku w trzech lokalizacjach: W Giżycku w przystani „Ekomarina”, Mikołajkach w „Wiosce Żeglarskiej Mikołajki” i na Zalewie Zegrzyńskim. Ponieważ prawo wodne jest bardzo rygorystyczne, nie będzie możliwości pozostawienia łodzi w dowolnym miejscu na brzegu akwenu. Zarówno same łodzie, jak i miejsca postoju będą oznaczone logo firmy i oczywiście wizerunkiem Birdmana.

Na aplikację, bez patentu

Do nowej usługi Firma wybrała model, do prowadzenia którego nie jest wymagany patent motorowodny. Classic 470 SPORT to produkt polskiej stoczni Sport Yacht. Jednostka o długości 4,7 m i szerokości 1,8 m, wyposażona została w silnik zaburtowy Honda o mocy 10 KM, potrafiący uzyskać na wodzie prędkość 12 km/h. To prawdziwy krążownik dla amatorów wodnych wycieczek. Łódź zabiera na pokład 6 osób, a na wyposażeniu są między innymi stojaki na wędki. Zdecydowanym atutem łodzi są wysokie burty (70 cm) i pokład słoneczny, na którym jednocześnie odpoczywać mogą aż 4 osoby. Łodzie dostępne będą w dwóch kolorach: tradycyjnym białym z czerwonym logo oraz, co jest zupełną nowością, w kolorze niebieskim i białym logo PANEK, dla podkreślenia marynistycznego stylu.

Wynajem rozliczany będzie tak jak do tej pory przy CarSharingu, czyli przez aplikację, dlatego nie musimy mieć ze sobą dokumentów i portfela z gotówką. Warto jednak zaopatrzyć się w wodoodporny futerał na smartfona. Łodzie wyposażone będą w kamizelki ratunkowe i wiosła, w razie awarii sinika spalinowego.

Ceny standardowego wynajmu kształtują się następująco:

• Opłata startowa: 0 zł
• 1 minuta: 1,60 zł
• 1 kilometr: 1,48 zł

Po zsumowaniu wszystkich składowych wynika, że godzinna podróż wynajętą łodzią kosztować będzie maksymalnie 113,76 zł.
Tradycyjnie już przy rejestracji aplikacji firma przygotowała kod o treści „LODKA”, dzięki któremu użytkownik otrzyma bonus 10 złotych do wykorzystania na usługi BoatSharingu i CarSharingu.

Firma zapewnia, że wraz z rozwojem usługi wprowadzać będzie kolejne lokalizacje, w których skorzystać będzie można z łodzi na minuty w systemie BoatSharingu, a liczba dostępnych jednostek znacznie wzrośnie. W przyszłości PANEK CarSharing nie wyklucza możliwości uzupełnienia oferty o większe łodzie, w przypadku prowadzenia których wymagany będzie patent motorowodny.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE