Pandemia pochłonęła na świecie 200 tys. ofiar, 3 mln zakażonych

Pandemia pochłonęła na świecie 200 tys. ofiar, 3 mln zakażonych Fot. WOT

Agencja Reutera poinformowała, że według jej danych na świecie na Covid-19 zmarło do tej pory 200 tys. osób, a 3 mln ludzi zostały zakażone. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ocenia, że pandemia daleka jest od zakończenia.

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus w poniedziałek 27 kwietnia ponownie oświadczył, że pandemia daleka jest od zakończenia, a jego organizacja obawia się, że niekorzystne trendy, jeśli chodzi o wzrost liczby zakażeń, widoczne są w Europie Wschodniej, Afryce, Ameryce Łacińskiej i części krajów azjatyckich.

Kilka dni wcześniej Tedros apelował: Nie łudźmy się, czeka nas długa droga. Wirus pozostanie z nami na długi czas. W poniedziałek powtórzył to ostrzeżenie i dodał, że WHO czeka wiele pracy, by nie dopuścić do sytuacji, w której wzrośnie też śmiertelność na inne choroby.

Tedros dodał, że koronawirus utrudnia leczenie innych chorób, a w szczególnie trudnym położeniu znalazły się dzieci, zwłaszcza w krajach dotkniętych innymi epidemiami.

Niedobory szczepionek sprawiają, że w Afryce subsaharyjskiej oprócz Covid-19 szczególnie poważnym problemem będzie w tym roku malaria; liczba zakażeń tą chorobą może być dwukrotnie większa niż zwykle - ostrzegł Tedros.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko policja radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE