Pałac i natura w obiektywie

Pałac i natura w obiektywie Fot. Foto Pozytyw

W sobotni i niedzielny poranek odbyły się kolejne warsztaty Akademii foto ART., zorganizowane przez fundację Foto Pozytyw.

W sobotę pod okiem instruktorów Sebastiana Gałwa i Tomasza Bugajczyka z warsztatowymi zadaniami mierzyła się grupa „fotograficzne ABC”. Miejscem warsztatów był teren pałacu wzniesionego w latach 1894-95 przez A. Krüger w Niechcicach, gdzie uczestnicy uczyli się zasad obowiązujących w fotografii używania przesłon oraz budowania poprawnego kadru fotograficznego.

Niedzielna grupa zawitała natomiast w obszar Natury 2000 „Cisy w Jasieniu”, by się zmierzyć z tematem szkolenia „oko w oko z naturą”. W rezerwacie znajdują się cisy chronione specjalnym statutem Władysława Jagiełły z 1423 roku, nie dlatego, że król był miłośnikiem przyrody, lecz dlatego, że drewno cisów służyło do wyrobu broni, zwłaszcza łuków. Nieopodal w lasku na skraju drogi na początku lat XIX wieku znajdowała się Huta Szkła, dziś pozostały po niej okruchy czasu w postaci szklanych bryłek. Uczestnicy zmierzyli się z materią makrofotografii, jak również uczyli się szukać ciekawych kadrów w otaczających ich przestrzeni. Instruktorem tej grupy był artysta fotograf Marcin Kwarta.

Warsztatom towarzyszyła jesienna aura, jednak pomimo niesprzyjającej pogody zakładane cele zostały osiągnięte.

- Uczestnikom warsztatów staramy się przybliżyć wartości poznawcze naszego regionu. Regionu z bogatą historią, wartościami kulturowymi, pięknymi krajobrazami i ciekawymi miejscami do ponownego odkrycia na swój niepowtarzalny sposób. Na warsztatach uczymy poprawnie komponować kadr fotograficzny, rozmawiamy o kompozycji i o tym co, czyni zdjęcie ciekawe i niepowtarzalne w swoim rodzaju – wyjaśnia Marcin Kwarta, prezes fundacji Foto Pozytyw.

Więcej o:
radomsko fundacja foto pozytyw fotografia warsztaty plener fotograficzny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE