Paczkomaty blisko Ciebie w Radomsku

Paczkomaty blisko Ciebie w Radomsku

Liczba paczkomatów InPost w Polsce stale rośnie. W dużych miastach są już od dawna oczywistością, ale operator dba także o mniejsze. Dzięki temu poszerza znacznie swój zasięg, a mieszkańcy mniejszych miast dołączają do grona użytkowników samoobsługowych maszyn doręczeniowych.

Na liście takich miast jest również Radomsko. Paczkomat uruchomiono tam niedawno przy ulicy Ogrodowej 4 – https://inpost.pl/paczkomat-radomsko-rda03a-ogrodowa-paczkomaty-lodzkie.

Samoobsługowy odbiór przesyłek jest w Polsce ogromnie popularny. Jeśli paczkomat znajduje się blisko miejsca pracy lub zamieszkania, klienci sklepów internetowych chętnie wybierają tę formę doręczenia. Ma ona swoje niezaprzeczalne zalety. Przede wszystkim nie ma tu problemu z nieobecnością w domu podczas wizyty kuriera. Paczkę odebrać można nawet w środku nocy, przez siedem dni w tygodniu. Paczkomaty górują z tego powodu także nad punktami doręczeń zlokalizowanymi w sklepikach i kioskach, ponadto maszynie nie trzeba podawać imienia i nazwiska. O odebranie przesyłki można też poprosić domownika lub dowolną zaufaną osobę.

Obsługa paczkomatów jest intuicyjna i nie sprawia nikomu trudności, zwłaszcza że każdy z nich komunikuje się z klientem nie tylko informacjami na wyświetlaczu, ale i instrukcjami głosowymi. Aby odebrać paczkę, wystarczy podać na klawiaturze numer telefonu komórkowego adresata oraz sześciocyfrowy kod otrzymany wcześniej mailem i SMS-em. Jeśli dane są poprawne, maszyna otwiera właściwą przegródkę. Średni czas odbioru przesyłki wynosi zaledwie 17 sekund. Tak szybko nie da się wejść w posiadanie swojej paczki ani na poczcie, ani w żadnym punkcie doręczeń.

Także nadawanie paczek w paczkomacie to prosta czynność. Za pomocą klawiatury nadawca podaje gabaryty paczki, swój numer telefonu komórkowego, numer komórki odbiorcy i paczkomat docelowy. Potem płaci kartą, a maszyna otwiera przegródkę, w której należy umieścić paczkę. Nadawca otrzymuje SMS z potwierdzeniem płatności, a wraz z odbiorcą także maila z informacjami o możliwości śledzenia przesyłki.

Polacy cenią sobie wygodę, niezależność i prywatność, dlatego chętnie korzystają z opcji doręczenia towarów zamawianych w sklepach internetowych do paczkomatów. Ten sposób dostarczania paczek powoduje również, że docierają do adresatów szybciej, niekiedy nawet następnego dnia po nadaniu. Brak kuriera sprawia ponadto, że wysyłka, za którą przecież płaci klient, jest tańsza. Nic więc dziwnego, że z usług InPost chętnie korzystają także sklepy internetowe, tym bardziej że mają do dyspozycji oprogramowanie API ułatwiające zarówno wysyłanie, jak i rozliczanie paczek. Można je stosunkowo łatwo zintegrować z oprogramowaniem samego sklepu.

Produkowane od 2009 roku paczkomaty powstają wyłącznie w Polsce. Trafiają do kolejnych miast i miasteczek – działa ich już około 5000. Fabryka eksportuje je też do innych krajów, bo i tam się sprawdziły. Na liście importerów jest nawet Arabia Saudyjska.

Paczkomaty ustawiane są tak, by odbiorcy mieli do nich blisko, często też w pobliżu dużych sklepów samoobsługowych, by przesyłki można było odbierać i nadawać przy okazji robienia zakupów. Przynoszą spore oszczędności logistyczne, albowiem dostawca jest w stanie rozwieźć w tym samym czasie dziesięć razy więcej przesyłek niż kurier. Oznacza to także mniej krążących po Polsce samochodów dostawczych, czyli mniej spalin.

InPost zatrudnia już ponad 8000 osób i wszystko wskazuje na to, że liczba ta będzie jeszcze długo rosła.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE