Otwórz się na autyzm

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku odbyła się III Konferencja Kształcenia Specjalnego „Otwórz się na autyzm".

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku odbyła się III Konferencja Kształcenia Specjalnego „Otwórz się na autyzm".Była to już III edycja organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Konferencji Kształcenia Specjalnego „Otwórz się na autyzm”. Dotychczasowe konferencje organizowane były w formie wykładów, natomiast w tym roku organizatorzy postanowili lekko zmienić formułę konferencji.

- Tegoroczne spotkanie w całości poświęcone było autyzmowi. Zostało podzielone na trzy panele tematyczne. Pierwszy z nich dotyczył osób z autyzmem na poziomie szkolnym. Drugi poruszał temat osób dorosłych, natomiast trzeci panel został zorganizowany w postaci warsztatów, podczas których nasze nauczycielki przedstawiły metody pracy z autystycznymi dziećmi – wyjaśnia dyrektor SOSW Cezary Bartnik. – Konferencja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli ze szkół masowych. Chcemy przybliżyć im tematykę autyzmu oraz nasze metody pracy – dodaje dyrektor.

Tegoroczna edycja konferencji przyciągnęła nie tylko nauczycieli, wśród słuchaczy obecni byli również rodzice dzieci autystycznych, którzy chcieli podzielić się własnymi doświadczeniami związanymi z wychowywaniem i codzienną opieką nad autystycznymi dziećmi. Fakt obecności rodziców pochwalali zarówno organizatorzy konferencji jak i uczestniczący w niej specjaliści.

- Obecność rodziców bardzo mnie cieszy. Nauczyciele powinni niezwykle uważnie wsłuchiwać się w głos rodziców, a rodzice powinni słuchać nauczycieli i terapeutów. Wzajemny dialog pozwala na podjęcie efektywnych działań  – zauważa Katarzyna Klimowicz, terapeuta behawioralny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krakowie.

Więcej o:
otwórz się na autyzm sosw konferencja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE